Gå til innhold

floating point division by zero


plaga

Anbefalte innlegg

hei. sitter på en laptop med et program som heter eurolink 3_32. dette er et program for utskrifter av sluttkontroller innen elektro. når jeg skal forhåndsvise og skrive ut disse raportene kommer det en feilmelding: "floating point division by zero" er dette en melding som sier noe for noen? har prøvd sjekke litt rundt på google, men finner bare noen som sliter med kamera og divX. trur ikke X-vid codec hjelper meg??

 

mvh kim hansen.

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Feilmeldingen sier det at en kalkulering i koden ikke fungerte som den skulle. Tallene kalkulasjonen skulle gjøres på var et flyttall delt på 0. Noe som ikke går, og derav feilmeldingen.

 

En ting som kan være verdt å forsøke er å endre regionalinnstillingene i kontrollpanelet. Om du har Norsk bytter du til Engelsk, eller omvendt. Dette kan løse problemet da det er en del forskjell på hvordan disse to regionene behandler negative tall og om det er komma eller punktum som blir brukt på flyttall.

 

Uansett bør du nok ta kontakt med utviklerene ja.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...