Gå til innhold

ser dette AMD/ATI baserte oppsettet?


Anbefalte innlegg

Hei, en kamerat ser på ny pc og jeg foreslå dette oppsettet ti han:

 

post-105504-1263888354_thumb.png

 

ser det greit ut?

 

ASUS Mainboard S-AM3 AMD790FX ATX 3xPCI-E Audio GbLAN 2x1394 Raid DDR3 (CROSSHAIR III FORMULA)

ZALMAN GS1000 Black

AMD PHENOM II X4 965

CHIEFTEC nätdel 750W

SEAGATE BARRACUDA 7200.12 750GB SATA2

CORSAIR 4GB (KIT) DDR3 1333MHz

BENQ 22" Wide LCD skjerm

ASUS VIDEO CARD HD5850 1GB

 

passer gpuen i kabinettet?

 

koster ca 9,5k

 

 

 

mvh tor helge kjøs

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Burde gå, er jo et fulltower kabinett, og oppsettet er i og for seg greit, men her jo rom for radeon 5870, men da ikke med hovedkort med mer enn 8x8 ved crossfire. Men i og for seg ikke galt, er vel eget lydkort med det hk, men det har ikke usb 3.0 og sata 6 som blant annet 790fx-ta fra gigabyte har.

Lenke til kommentar

Jo en chieftech psu på 650 driver glatt 1 x 5870, men da er det bare tull å bruke 1500 på hk, selv om teoretisk så skal 650w drive 2 stk 5870, men jeg synes det begynner å bli kanpt det, men 650w er mer en nok til et 5870, vil i såfall anbefale dette hovedkortet.

 

Men er det en særskilt grunn for å gå for big tower ?, er klar over at særskilt radeon 5870 er langt 27,9 cm, men blant annet coolermaster half 922 tar kort opp til 30cm. Ellers kan en passe på å se etter kabinetter hvor lange skjermkort kan stikke inn i hdd brønner.

Lenke til kommentar
vil en 650w chiftec klare et 5870? (resten av systemet står iførste post)

 

Ja, med god margin.

 

Det er også slik for elektriske komponeter i motsetning til motorer f.eks at de jobber svært effektivt helt opp til 100%. Det utvikles altså ikke mere varme fra en 650W PSU sammenliknet med en 1000W PSU med samme belastning, si 550W. Komponentene kan bli varmere men med rett kjøling og kvalietets PSU skal det gå bra.

Tvert imot var det særlig for noen år siden grunn til å påstå det motsatte da enkelte PSUer jobbet veldig inneffektivt under 30% belastning, noe mange PSUer gjør når det ikke spilles. Da utviklet de store PSUene langt mere varme enn de mindre pga dårlig virkningsgrad. Ikke at det betød all verden da det stort sett gjaldt når PC elllers var ubelastet.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...