Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Billig bil for fattig student?


Anbefalte innlegg

Er en gutt på 18 år. Fikk lappen for 5 dager siden, og er på utkikk etter en ikke så alt for dyr førstebil. Pris bør helst være 20-30k. Går enda skole, og jobber bare annen hver lørdag, så har ikke akkurat for mye inntekter for å si det sånn, så vil helst ha en bil som ikke er så dyr i drift, og helst en som ikke er så dyr i forsikring, deler osv. Så, tips i vei!

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Og hold deg for all del unna gammel ford!

 

Har en mazda 626 94 mod, går som en klokke og starter alltid, veldig lite trøbbel med den bilen.

 

 

Toyota og mazda skal være greie og driftsikre biler.

 

 

Anbefaler å finne lister over de beste bilene på nettet, de som det er minst verkstedbesøk med.

Endret av arjato
Lenke til kommentar
Jeg var så heldig at jeg fikk sponset en (08) Skoda Fabia av mine foreldre. Den har tjent meg godt sålangt i studiene, gjerrig på bensin er den også. :D

Hva nytte har vi av å vite det i denne tråden ?

 

Trådstarter får ikke kjøpt en 2008 bil for 30k .....

 

Se på en carina, camry, corolla, hilux, hiace osv ....

En diesel er som regel billigere i drift, kanskje litt billigere å forsikre for en ungdom og ?

Lenke til kommentar

Ikkenoe å lure på. Mercedes 250 diesel.

 

Går billig og "umulig" å ødelegge + at de er kjent for å fint gå en million km og vel så det.

 

Et billigere alternativ er 200D.

 

+ at de er latterlig billige å forsikre.

 

Mye heller en bil som er god å kjøre og som varer "evig" enn noe toyota skrot som er som å kjøre en krakk.

Unntaket er supra selvsagt.. :p

 

 

Ps! Det er bakhjulstrekker også så det går an å kjøre breisladd på vinteren som selvsagt er kjempegøy...

 

Brekksladd er tull!

Endret av chris300
Lenke til kommentar

Når jeg var 18 (snart 20 nå) og hadde tatt lappen, kjøpte jeg meg en 94 mod Chrysler Grand Voyager 2,5 manuell! Ikke var den dyr i drift, deler fant jeg på alle huggerier, og bilen var ultrakomfortabel :D

 

Meget billig å forsikre også, er jo ikke akkurat vanlig ungdomsbil... Men skal du se på disse bilene, kjøp for all del ikke med automat, det er å kjøpe problemer.

 

Må si at jeg likte voyageren utrolig godt, masse plass også :) Hadde nok hatt den enda, hadde det ikke vært for at en kar klarte å få dyttet en båthenger inn gjennom hele skyvedøra :(

Lenke til kommentar
Er en gutt på 18 år. Fikk lappen for 5 dager siden, og er på utkikk etter en ikke så alt for dyr førstebil. Pris bør helst være 20-30k. Går enda skole, og jobber bare annen hver lørdag, så har ikke akkurat for mye inntekter for å si det sånn, så vil helst ha en bil som ikke er så dyr i drift, og helst en som ikke er så dyr i forsikring, deler osv. Så, tips i vei!

 

Colt er mitt tips.

Lenke til kommentar
chrysler er jo en stor bil. han ville jo ikke ha det.

 

Han sa ikke noe om størrelse, men at den ikke skulle være for dyr. Og det er ikke Chrysleren, der for du mye bil for pengene :)

 

En bil som trekker godt over en liter på mila er dyr.

 

Generelt så er jappser med lite rust en "sikker" vinner. De har en tendens til å gå til rusta tar dem.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...