Gå til innhold

Jeg trenger hjelp med kjøp av ny PC


Anbefalte innlegg

Jeg skal kjøpe ny pc (enten laptop eller stasjonær) og vil så gjerne få råd om hvilken som er best til mitt behov.

Jeg skal bruke PC-en sammen med photoshop og må være kjapp med å åpne bilder; stoooore bilder (tatt med mitt CANON EOS 5D MKII)+ mye surfing på internett.

I tillegg er det viktig at PC-en har kjapp kort (Trådløst 802.11g/n WLAN) som er kompatibelt med mitt trådløs nettverk (har CISCO Lynksys 300 Mb/s).

Jeg bruker IKKE PC-en til spill!

Kan ACER ASPIRE 5738ZG PMD T4200 eller ACER ASPIRE TIMELINE 5810T SU3500 være av interesse hvis jeg går for laptop?

Hva skal jeg velge hvis jeg går for stasjonær? Eller kan det være et enda bedre alternativ å bygge den selv? Har aldri gjort det men det skader ikke å prøve. I såfall trenger jeg hjelp med å velge komponentene.

For stasjonær er budsjettet maks 6-7.000 (inkl. bra skjerm).

Trenger ikke stoor harddisk da jeg vil satse på ekstern (skal kjøpe en liten harddisk på 1TB).

Mvh, Bambynor

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...