Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Problem med batteri?


AriLdL

Anbefalte innlegg

Hei!

lurer på hvor mange volt en bil trenger for å starte? måler 7-9V på et 12volts batteri, men det kommer bare en merkelig knurre lyd fra motoren. Hva kan feilen være og hvordan kan dette fikses?

 

Takker for svar :D

Endret av AriLdL
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Lade batteriet med en batterilader.. Har det stått over natten og blitt tømt er det ulike grunner til dette:

 

a: Bilen har en kurs som lekker strøm.

b: Ladingen på bilen er defekt, dvs. feil på dynamo eller rem (kan være slakk).

c: Gammelt/ defekt batteri (leveår på batteri er 4-6 år.

 

Uansett s prøv å lad batteriet først, da er det lettere å feilsøke. Er du uheldig kan dog batteriet ha fryst i stykker.

Lenke til kommentar
Hei!

lurer på hvor mange volt en bil trenger for å starte? måler 7-9V på et 12volts batteri, men det kommer bare en merkelig knurre lyd fra motoren. Hva kan feilen være og hvordan kan dette fikses?

 

Takker for svar :D

 

Med så lav spenning har du en eller flere defekter celler. Du må derfor bytte batteri. Du kan prøve ladning men spørs om det vil hjelpe og eller hvor lenge det vil vare.

 

Som han over sier, så kan batteriet ha fryst. Et batteri fryser mye lettere når det er tomt for strøm/lite strøm.

Endret av L O G I M A N
Lenke til kommentar
Bytt batteri. Biltema har batterier fra 0K6 kroner.

 

Hehe... 0k6 kroner faktisk, du vet det er enklere å skrive 600kr eller??

 

Trådstarter: Batteriet ditt er nok modent for dynga ja.

Du kan starte den med kabler fra en annen bil, også sjekker du hvor mye dynamoen lader. Mål på dynamoen først, så på batteriet, det skal ikke skille mye der, og spenningen skal være over 14 volt.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...