Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Volkswagen Passat 1997, 133000 km., kr. 46.000, -


inaktiv000

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Har lest at NAF-tester ofte pirker på unødvendige ting, og overser store feil. Ringte Møller (merkeverksted) og hørte, og de kunne ta en tilstandsrapport for 1850 kr. Høres ikke det ut som en bedre idé, da de kjenner bilen?

 

Uansett så blir det vel ingen test før jeg har bestemt meg helt. Hvordan bør jeg gå frem da, avtale at jeg tar bilen dersom den kommer fra tilstandsrapporten med godt resultat? Og hvis ikke, har jeg vel tapt de 1850 kronene?

Lenke til kommentar

OK, tenker du på at den blir for liten? Mitt bruk:

- Turer (må kunne ta med ski og sykkel, men det står at den har takrails (sikkert ikke montert) så da ordner det seg)

- Jobb

- Diverse aktiviteter

 

Kommer nok for det aller meste til å ikke være mer enn to personer i bilen.

 

Og så ser sedan endel bedre ut ;)

Lenke til kommentar

Nei jeg tenkte egentlig ikke på praktisk bruk,

den vil nok funke som bara den uansett men.

 

Jeg vet ikke helt hva det er, men det er noe med

Passat som jeg alltid synes ser best ut som st.v.

- jeg liker sedan versjon av mange andre biler

(f.eks. Galant Avance) men ikke Passat'en...

 

Det synes jeg hvertfall da. For eksempel denne;

http://www.finn.no/finn/viewimage?finnkode=19736662

 

Det spørs hva du prioriterer, hva du liker, osv. :)

Lenke til kommentar

Nå har jeg vært og sett på bilen, og den så ut til å være i god stand og rustfri. Han har hatt bilen bare 2 måneder, og skulle flytte hjem (utenlands) snart. Han var positiv til at jeg kunne ta den på kontroll før jeg kjøpte den.

 

Det kom imidlertid frem at låsen på førersiden nettopp var blitt ødelagt, og fjernlåsen fungerte ikke (han mente pga batteri, men har ikke prøvd selv i løpet av de 2 mnd). I tillegg var det ikke elektriske seter som det sto i annonsen, så da er det jo lett å tenke at flere ting mangler (ingenting som jeg la merke til, men gikk ikke gjennom og sjekket). Det mangler også en nøkkel, han mente den lå hjemme hos han men han klarte ikke å finne den.

 

Er disse tingene noe man burde stusse på, eller er det detaljer?

Lenke til kommentar

Han ville ikke bruke Finn betalingsgaranti, men at jeg skulle ha den på kontroll og så gjøre handelen. Det må vel også være greit. Har nok cash ja.

 

Han mente også at det var nok å ta kontrollen på et "tilfeldig" verksted eller bensinstasjon, men jeg vil helst ha den hos Møller eller NAF. De har imidlertid ikke mulighet før slutten av uken... Noen tips her?

Lenke til kommentar

Kanskje den er for god til å være sann... Eier finner ikke servicehefte, og da jeg ringte Møller for å bestille kontroll, trodde de ikke på at den var gått 133 000 km. Den hadde heller ikke vært på service hos dem siden 2002.

 

De kunne ikke opplyse mer pga. personvern etc, men sa at når jeg kom innom måtte vi skifte eier - sikkert for at de da kunne opplyse mer.

 

Vi får se, han får lete godt etter heftet og så får jeg prøve å snakke mer med Møller dersom han finner det.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...