Gå til innhold

Ny HTPC max 4 tusen kr


Anbefalte innlegg

Heisann !

Det er sånn at foreldrene har skaffa seg ny tv og nå ønsker å surfe på nett, se filmer

mkv filmer 1080p. Det skal ikke spilles spill

 

 

Angående kabinett så ønsker foreldra mine liggende kabinett ala htpc

 

Jeg har hardisk fra før av 250 gb wd s-ata

 

Jeg vil gjerne bygge pcen selv, men hvis det sies sånt at det finnes relativt gode ferdigbygde alternativer så tar vi gjerne det. Jeg har søkt, men finner ikke akkurat noe bra kabinetter som er billige osv.

 

Så folkens jeg setter stor pris på om dere kan sette et oppsett som duger fint til de kravene foreldra mine setter.

 

Takk på forhånd!

 

m4sta :)

Endret av m4sta
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Trenger ikke store kapasiteten da nei. Tror denne vil gjøre susen egentlig. Kan eventuelt legge til 2GB ram til. Tastatur, cd rom, osv regner jeg med du legger til for det er smak og behag om det er viktig med blu-ray eller vanlig DVD...

 

Glemte seff harddisk. Da holder denne langt.

 

Samlet sum blir da: 3733 kroner. Du kan sikkert finne delene billigere på multicom, amentio o.l.

Endret av Refsa
Lenke til kommentar

Jeg kikket litt på dette her om dagen. Kravene jeg satte var at datamaskinen ikke ville skille seg nevneverdig ut fra de andre komponentene i "nabolaget". Dette er da forsterker, tuner, dvd-spiller osv.

 

Jeg fant et kabinett jeg likte veldig godt (det eneste jeg likte) som passet til mine krav.

 

Problemet her er plass, og jeg kikka litt rundt på delene som må til for å få et verdig mediasenter (.mkv og blueray, masse plass), og prisen jeg endte på var rundt 6000. Dette var uten kabler, skjerm, tastatur og mus.

 

Jeg anbefaler egentlig å bruke laptoppen din. Skaff deg trådløs tast og mus, så er du i gang :)

Lenke til kommentar

Takk for gode svar !

 

FlinkeFreddy: Laptoppen bruker jeg daglig, så det blir et dårlig alternativ

 

Refsa: Det ser veldig bra ut ! Fra før av så har jeg hardisk , tilogmed strømforsying på 350 watt. Kanskje det holder for det opsettet? Iogmed at hd5000 serien trekker lite strøm.

 

Men kabinett glemte du også vi kan strekke oss til 4 tusen hvis det er nødvendig, kabinettet trenger ikke å se bra ut , bare det duger. skal vare inne i et rack ( trenger ikke rack kabinett for den saks skyld :) )

Endret av m4sta
Lenke til kommentar

vet ikke men dukker stadig opp noen demo'er av Zalman sitt gamle 160 HTPC kabinett, kjøpte mitt på PS.no for 550,- demo (manglet kun dekslet til å feste på cd-rommen)

 

ser på PS at Cheftec har noen kasser i 1000-1700,- klassen med fjernkontroll. kombinert med et billig 785G eller 790GX AM3-hovedkort og en Athlon II X2-250 og 2stk 2GB DDR3 brikker så tipper jeg du kan få noe meget billig som tar lite strøm.

 

har et 785G kort i min maskin (MSI 785GM-E65) og det intigrerte Raedon HD4200 kjører det meste med unntak av spill. dog har jeg en Phenom II X4 905e som er noe dyrere en athlon II 250'en

Lenke til kommentar

Her er et stillegående oppsett under 4000 kr:

 

http://old.prisguide.no/vis_handlevogn.php?waggon_id=85327

 

CPU: AMD Athlon II X2 245

HTPC Kabinett: (med forholdsvis stillegående strømforsyning) Antec NSK2480

Hovedkort: Asus M4A785TD-M EVO (støtte for dekoding av 1080p)

Minne: Kingston ValueRAM DDR3-1066MHz 4 GB (2x2GB)

Kabinettvifter "lydløse": Noctua NF-S12-800

CPU kjøler passiv: Scythe Ninja Mini

Hardisk: Western Digital Caviar GP 500 GB

Endret av obergeru
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...