Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Maskinen piper ved oppstart, ingen signal på skjerm.


Anbefalte innlegg

Hei jeg har en Fujitsu Siemens Scaleo T stasjonær pc med følgende komponenter: Amd 3700+, Nvidia geforce 7800GT og 2 GB ram. Ved oppstart piper den 2-3 lange pip, alt lyser og vifter osv går rundt. Mistenker at hovedkortet er gåent, men kan det også være at psu'en er gåen?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Har PCen virket helt fint tidligere?

 

Det kan være ram feil, cpu feil, psu feil.

Det er mye som kan være feil. RAM feil er ofte en evigvarende piping. Men dette kan sikkert variere med hovedkort og modell.

CPU feil er bare ett par pip eller noe i den duren.

 

Pipene er hovedkortets måte å fortelle att noe er feil.

Søk på nettet etter din PC modell/hovedkort og feil lyder.

Lenke til kommentar

Hei! Ja pcen har virket helt fint tidligere, plutselig en dag når jeg skrudde den på så oppstod dette. Ja skal søke litt å se om jeg finner noe!

 

Edit: Høres for meg ut som om det kommer 1 langt og 2 korte pip, ifølge denne siden: http://www.bioscentral.com/beepcodes/awardbeep.htm, så er det problemer med skjermkortet. Men det er litt merkelig da jeg testet dette skjermkortet på en annen pc. Da virket det uten problemer.. Står også på den siden at jeg må sjekke at kabelen til skjermen må stå ordentlig i, jeg kjører dog overgang fra vga->dvi. Har dette noe å si?

Endret av Risern
Lenke til kommentar

Jeg har nå prøvd med et annet grafikk kort, ingen ting skjedde. Har også prøvd med forskjellige ram brikker. Så nå begynner jeg å gi opp her.. tenkte jeg skulle prøve å bytte batteriet som sitter ved jump start funksjonen til hovedkortet, bare for å ha prøvd.

Takk for alle svar så langt!

Lenke til kommentar

Hvilken BIOS brukes det på hovedkortet ditt? Hvilket hovedkort er dette?

 

http://www.techspot.com/vb/topic99547.html

 

Her er en med det samme problemet ca. Og det kan tyde på att det er noe problem med selve hovedkortet ditt. Om du har mulighet, stripp ned hele hovedkortet. Og monter dine komponenter på ett annet hovedkort og prøv å start disse med dine komponenter på.

 

Men det kan jo kanskje fungere å bare prøve å ta av alt, for så å sette PCen sammen igjen etterpå. Resette CMOS og alt. For å se om dette kan fungere.

Endret av brgr
Lenke til kommentar

Nå har jeg plukket fra hverandre og satt sammen hele pcen, uten noe resultat. Har også prøvd et nvidia 7900GT skjermkort uten at pipene forsvant.

 

Men jeg har et spørsmål, kan pipingen skyldes at skjermkortet får for lite strøm? Kansje den separate strøm kabelen som går fra psu til gpu(skjermkortet) er ødelagt?

Lenke til kommentar
Har også prøvd med forskjellige ram brikker.

Vil det si helt andre ram brikker som støttes av ditt hovedkort, og du vet er ok, eller bare at du har prøvd å flytte rundt på de brikkene du har?

 

Starter vifte på skjermkort, du kan få den pipe signaler hvis gpu ikke får strøm i det hele tatt, men hvis det ikke får rett spenning, så vil det skje som Flimzes sier!

Lenke til kommentar
Starter vifte på skjermkort, du kan få den pipe signaler hvis gpu ikke får strøm i det hele tatt, men hvis det ikke får rett spenning, så vil det skje som Flimzes sier!

 

Huh?

 

Skjermkortet får masse strøm fra pci-e kontakten uansett. 7900gt starter helt fint uten ekstra strømkabler i det hele tatt. Samme med 7950gt og 7800gt. Er ikke 100% sikker, men tror samme gjelder 6800gt også.

Lenke til kommentar

Sånn sett syns jeg nyere radeon viser greit om de har nok eller ikke, først og fremst så skrur den av vifteregulering, og så etter bios-bildet, så kommer det opp med røde bokstaver at du må koble til ekstra strøm.

 

Men nok OT, OP har ikke problemer med for lite strøm til skjermkortet.

 

Jeg liker ikke å snakke dritt om merker i helhet, og jeg har selv opptil flere msi-produkter. Men MSI hovedkort er noe søppel, i hvert fall de billige. Så hadde ikke blitt overasket om det er problemet ditt.

Lenke til kommentar

Det er et 7800GTX, har skrevet feil beklager. Vet ikke om det er av betydning?

 

Edit: Viftene går rundt!

 

Ang. rammen, tviler på at det er de som forårsaker dette. Da pipelydene indikerer at det er noe med skjerkort delen å gjøre.

Endret av Risern
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...