Gå til innhold

Hvorfor ulik pris på i7 920 C0- og D0-stepping?


Anbefalte innlegg

Skal bestille en i7 920 og ønsker en D0-utgave, men aner ikke om jeg får C0- eller D0-stepping fordi det er relativt dårlige opplysninger hos de fleste sjapper. Fant et eksempel hos netshop hvor det er tydelig, men ganske så ulike priser, noe jeg syns er merkelig :hmm:Sjekk selv!

Kan ikke si at jeg er lysten på å betale nærmere 2500,- for den cpu'en ettersom jeg i utgangspunktet regnet med pris nærmere 2000,- :thumbdown: Har fulgt med en stund, spart penger for å kunne kjøpe dette :blush: og skulle kjøpe hele pc'n hos DustinHome, men så var det tomt for den cpu'n :( Så da blir cpu kjøpt et annet sted, men hvordan vet jeg at jeg får D0, og som sagt - hvorfor slik prisforskjell?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Gjest Slettet-Pqy3rC

D0 er (som regel) lettere å klokke så de fleste vil vel ha den. Intel skiller ikke på revisjonene når de sender fra seg CPU'er så nettbutikken(e) må sortere selv, derfor prisforskjellen.

 

Nå er det vel såpass lenge siden D0 kom at det vel ikke er igjen så mye C0 der ute, men en vet jo aldri...

Lenke til kommentar
D0 er (som regel) lettere å klokke så de fleste vil vel ha den. Intel skiller ikke på revisjonene når de sender fra seg CPU'er så nettbutikken(e) må sortere selv, derfor prisforskjellen.

 

Nå er det vel såpass lenge siden D0 kom at det vel ikke er igjen så mye C0 der ute, men en vet jo aldri...

Nei det er akkurat det, "en vet jo aldri..." :dontgetit:

 

Men mulig du har rett, for netshop var faktisk det eneste "seriøse" stedet jeg kunne finne flere utgaver av cpu'n til salgs.

 

Men det er mye utsolgt for tiden..... og er det litt sånn at priser på hardware generelt er på vei opp? Jeg har litt inntrykk av det nemlig :dontgetit:

Lenke til kommentar

Jeg tviler på at butikkene skiller på dette basert på overklokkingsevne. Det er mer sansynlig at det har vært en liten endring i pris fra det ene partier ble jøpt inn til neste parti (som var en annen revisjon), og pga. det var en revisjonsforskjell så ble det opprettet som en egen vare i stedet for å gå under samme beskrivelse i datasystemet.

 

Noe helt sånt mundan forklaring er det helt sikkert på det. Ikke les for mye inn i det :)

 

-Stigma

Lenke til kommentar
Gjest Slettet-Pqy3rC
Jeg tviler på at butikkene skiller på dette basert på overklokkingsevne.

Nei, men butikkene skiller revisjonene pga. etterspørsel. Helt siden mai har jo mange spesifikt forespurt etter D0 og dette har medført at noen butikker begynt å sortere disse ut som egen vare.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...