Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Windows 7 -> 5.1 lyd for musikk forsvunnet


Anbefalte innlegg

Installerte windows 7 i går og etter å ha lastet ned nyeste realtek driverne fra hjemmesiden deres fikk jeg endelig høytallerne til å funke. Eneste problemet er at når jeg spiller av musikk (uansett program, kan også være problemet gjelder for alt som ikke har 5.1 lyd i utgangspunktet, men vet ikke om noen måter jeg kan få testet det på), får jeg kun lyd i fronthøytallerne (-center) og bassen. Noen som har opplevd det samme / vet/har tips til hvordan det kan fikses?

Endret av Bakkem
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Kanskje du allerede har gjort det. men har av erfaring (dog ikke W7) att det er lurt å sjekke "settings" for høytalere, enten i kontrollpanel, eller i drivere/programmvarens instillinger.

 

har erfaring at windows ender disse ved installering/oppgradering/windows update, men vet ikke om dette er problemet ditt?

 

Om du har sjekket dette, så er jeg ikke helt sikker på hva det kan være, men jeg skal google litt.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...