Gå til innhold

Bygge PC 6000kr vs kjøpe PC 6000kr


Anbefalte innlegg

Hvor mye tjener man på å bygge en PC, i stedet for å kjøpe en hos feks. Lefdal, Elkjøp? Hvis man bygger en PC for 6000kr, hvor mye må man gi for å få en til samme ytelse hos de butikkene? Ville vært morsomt å vite..!

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Dette varier faktisk, 'ferdigbyggede er ofte gode alround rigger, og ikke så mye rimeligere å bygge selv. Derimot gameriggene er som oftest totalt feil balansert.

 

Her kommer det litt an på om det er med eller uten skjerm du skal bruke 6000,-

 

Netshop har en god sak å kofigurere her

Lenke til kommentar

Dersom du kun ser på ytelse er det jo bare å finne fram ein Elkjøp-PC, og sjå kva kvar enkelt komponent kostar. Eg tippar at i enkelte prisklasser kan du få ein kraftigare ferdig-PC enn bygge-PC, dette har med innkjøpsprisen på delar for produsenten å gjere, o.l.

 

Det er derimot andre skilnadar på å bygge PC eller kjøpe ferdig, som ikkje er målbare. At det er oppgraderingsvennleg og at du sjølv kan velje akkurat den maskinvara du vil ha er noko av det viktigaste for meg - difor bygger eg sjølv. :)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...