Gå til innhold

[Løst]MBP 13" eller xps 16?


Anbefalte innlegg

Jeg er på jakt etter ny bærbar og er lurte derfor litt på hva jeg skulle valgt av Macbook pro 13" og dell studio xps 16.

Jeg tenkte å ha macen med originalkonfigurasjon(2,26GHz, 2gb RAM, 160 Gb HDD....) eller dellen med Core 2 Duo P8600-prosessor (2,40 GHz), 320gb HDD (7200rpm)4gb RAM og windows 7 ultimate)

Med kupongkode koster dellen 9512,50 kr og macen er på tilbud hos elkjop ut helgen til 9495,- kr(ikke lenge igjen :p ). Det er ikke krise om jeg må betale fullpris på macen men det er jo greit å spare litt penger :D

Bruksområdene mine er skole, surfing bilde-/videoredigering og andre enkle oppgaver. Spiller bittelitt FM, men det trenger dere ikke å ta hensyn til.

Jeg lurer i tillegg litt på hvordan det er med iWork og office i forhold til mac og windows. se mer her

 

På forhånd takk

Endret av kthrane
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Eg hadde utvilsomt gått for Macen. Er utruleg nøgd med min Mac, og ville ikkje velt den bort for nokonsomhelst PC.

iWork og Office fungerer grett samen egentleg. Du kan óg kjøpe Microsoft Office til Mac om det skulle vere eit problem.

Bruksområdene høyres ut til å passe ein Mac perfekt.

Trur dessuten du kan spele FM på Mac. :)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...