Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Trenger hjelp til å kjøpe førstebil.


ReGaiN

Anbefalte innlegg

Har tenkt til å kjøpe min aller første bil nå snart, men vet ikke helt hvem jeg skal velge.

 

Vil helst ha en bil med litt krutt i, og gjerne bakhjulstrekk. Holdbar og ikke så altfor gærn på suppebruken.

 

Er dette noe å gå for?

 

Max 50.000

 

Takker for hjelp

Endret av Dole-Duck
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
den 525 en blir faen meg dyr på forsikringa :p

ja! er han 18 år og aldri hatt forsikring blir det rundt 15000 kr i året i forsikring, + at årsavgifta kommer på nesten 3000 kr. dyrt som F...!

 

og den gamle 5 serien der er det så mange så kjører, + at det eneste som er spesielt er at den går på gass og at det er 4x4. men kjedelig spørr du meg. dyrt og kjøre med bensin. har kjørt en sånn mange ganger med 170 hk. fikk den aldri under 1.5 liter på mila. så fort man ga gass var den oppe på 2.5 - 3 liter på mila. sykt. kjøp en annen bil. og jeg støtter opel. MEN kunn et minus er at litt eldre opler er dyrere i drift. isåfall må man kjøpe diesel.

Endret av hahaa
Lenke til kommentar
Det er ikke noe krav at den skal ha bakhjulstrekk, men hadde vært litt morsomt på vinteren :p

 

Hvis jeg kan vike fra kravet om bakhjulstrekk, vil jeg foreslå denne knapt innkjørte Primeraen. Spør du meg hjelper det lite at en langkjørt Omega har bakhjulstrekk, når den likevel har elendige kjøreegenskaper og kvalitet. Primeraen på sin side, er kjent for å være både velbalansert og relativt sprek.

 

Et annet alternativ er Honda Accord. Bytt ut de stilige stålfelgene, så har du en ganske ny, pålitelig og velkjørende bil. Litt over budsjettet, men du slipper i hvert fall å kjøre en gammel haug.

Endret av Magnum p.i.
Lenke til kommentar
ja! er han 18 år og aldri hatt forsikring blir det rundt 15000 kr i året i forsikring, + at årsavgifta kommer på nesten 3000 kr. dyrt som F...!

For full kasko da?

nei delkasko. dette vet jeg, fordi en kompis av meg har en 1988 modell bmw 520i med 2.5 liter 170 hk som har gådd laangt over 250000 og han betaler ca 13000 i året i forsikring med delkasko.

 

Det er ikke noe krav at den skal ha bakhjulstrekk, men hadde vært litt morsomt på vinteren :p

 

 

 

 

Kanskje denne.

MORSOMT på vinteren? nei du. det sier du ikke i 80 km/h hviss det går rett fra. det er det ikke artig.

Endret av hahaa
Lenke til kommentar

Muli det, men når bakdekka begynner å bli en anelse slitt kommer rævva fort. Omegaen er ganske tung, og spesielt baktung så rompa kommer ganske fort og brutalt når det først sleper på vinterføre. Har kjørt en hel vinter med en slik og den er relativt håndterbar, men kan med litt slitte bakdekk bli litt uforutsigbar til tider.

 

2.0 literen med 136 hester går greit nok første dagen, men det merkes godt at du drasser rundt på 1660kg fordelt på så liten effekt. Selv i små motbakker må man gire ned å dra på turtall, og etter min mening skulle ikke denne bilen blitt levert med 2litern da den er alt for svak. 2,5 er det eneste alternativet jeg hadde vurdert om jeg hadde gått for omegaen, evt 2,5td.

 

Dessuten er denne omegaen i en del tilfeller litt plaget med elektriske feil, så jeg hadde valgt noe annet hadde jeg vært deg, muligens en eldre omega som er enklere.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...