Gå til innhold

hp eller komplett?


Anbefalte innlegg

Har en hp 2133 mini-note som nettopp døde helt. Så blir nok derfor nødt til å reklamere. Spørsmålet er da, om noen har noen formening om hvem som vil være mest samarbeidsvillige, hp eller komplett? Da jeg bruker maskinen ganske ofte, vil jeg gjerne at reparasjon skal skje fortest mulig. Maskinen ble kjøpt hos komplett i vår, og er dermed greit innenfor både garanti og reklamasjonstid. Etter hva jeg har lest andre steder, ser det ut til å være et dødt hovedkort.

Endret av Josten
Videoannonse
Annonse

Komplett kommer, etter egen erfaring, til å avvise reklamasjonen din, og henvise til HP. De vil la deg prate med en tekniker, som avgjør om PCen blir sendt til Infocare. Hvis PCen er innenfor garantien, blir reparasjonen normalt gjort raskt, såfremt delene er å få tak i. Det som i mitt tilfelle tok lengst tid var frakten frem og tilbake, men det er jo ikke noe Infocare eller HP kan kontrollere.

Ring HP du ;) enklest og greiest. Jeg gjør alltid det selv. har sluttet og ta ting via butikken og heller direkte med produsenten.

 

Men nå skifter jeg da deler og sånt selv så jeg får ny del tilsendt i posten innen 2-5 virkedager. ellers kommer det en hyggelig kar fra infocare og bytter den for meg eller tar maskinen min med seg:P

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...