Gå til innhold

Handle ny mob til mor 50 år +


Hansforum

Anbefalte innlegg

Min mor trenger ny telefon. Hun trenger en telefon som hun kan ringe, sende sms og mms, og som har godt kamera. Hun ønsker seg hovedsakelig SE telefon.

Har sett på SE C901 kanskje den er litt for avansert?

 

Gode forslag eller kommentarer tas imot med takk.

Endret av Hansforum
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Kommer jo litt an på hva man mener når man sier "godt kamera" :) Min mor ville ha godt kamera på sin nye telefon og fikk helt bakoversveis av et helt vanlig 2Megapixel kamera med blits autofokus :) Skal du derimot bruke kameraet til å skrive ut bilder så må du nok kjøpe en "Kameratelefon" (selv om de kan mye annet en å bare ta bilder).

 

Min personlige erfaring med SE er at det er ganske enkle i bruk. Gamlefar i huset (på snart 50) bruker Sony Ericsson og stortrives med det. De få Cybershot telefonene fra SE jeg har vert borti har også hatt akseptabel bildekvalitet m.t.p. at det er en kameratelefon :)

 

Alt i alt så tror jeg det ligger mer på hvor kravstor din mor er :)

Tror hun skal klare å mestre bruken av alle SE telefoner (med unntak av Xperia X1 som har Windows Mobile). Brukergrensesnittet på telefoner har endret seg lite på telefoner i den prisklassen. Du får det velkjente rutenett-menyen på de fleste telefoner, og omstillingen blir nok ikke all verden. Ta henne med i en butikk og prøv! De fleste butikker kan sette inn et sim-kort så hun får prøve telefonen først :)

Lenke til kommentar

Jeg ville anbefalt 6700 Classic. Godt kamera, fin størrelse, fint design, fin byggekvalitet, enkel i bruk og store gode taster.

 

Men, det er jo ingen SE. SE med gode kameraer er gjerne C901, C903 eller C905. W995 er også et alternativ, men er en god del dyrere.

 

Tror ikke C901 skulle være for avansert for henne, men mulig tastene er noe små?

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...