Gå til innhold

Jeg har en spill idé jeg har stor tro på. Problemet mitt er bare hvem skal jeg gå til?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Skriv ned ideen din. Lag et enkelt konsept dokument. Legg det ut på internett og be om tilbakemeldinger. Du har ingenting å tape på å gjøre dette. Ideer i seg selv er verdiløse om de ikke videreutvikles. Ingen kommer til å stjele ideen din om du legger den ut. Og ingen kommer til å ”kjøpe” ideen din om du holder den for deg selv og prøver å ”selge” den til et spillfirma, uansett hvor god den er.

 

Det beste du kan gjøre er som sagt å lage et konseptdokument. Kanskje også å lære litt programmering og lage en enkel prototype(kanskje å lage et par enkle single-player spill før du prøver deg på online ting).

 

Når alt det er sagt. Hvis du fortsatt er interessert i komme i kontakt med spillutviklere anbefaler jeg deg å ta en titt på spillutvikling.org (en nettside jeg driver). der finner du en liste over norske firmaer som jobber med spillutvikling og masse annen informasjon om spillutviklingsmiljøet i Norge.

 

hvis du vil ha direkte kontakt med professionelle spillutviklere anbefaler jeg å gjøre det via twitter, eventult kan du prøve på spillutvikling og modifikasjoner forumet på gamer.no

Endret av designer0
Lenke til kommentar
  • 2 uker senere...

Skriv en rapport på 50-200+ sider om ideen og hvordan den kan bli gjenomført. Historie, gameplay osv... Så kan du prøve og selge den til Funcom eller andre selskaper.

 

HAr egentlig ikke peiling, men jeg vil anta du må ha noe solid å komme med. En vag ide som kan skisses ned på 2 sider vil neppe holde.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...