Gå til innhold

Vurdering av gaming-oppsett


Anbefalte innlegg

Prøvde å sette opp et så billig system som mulig, samtidig som det er over gjennomsnitts brukbart. Skal nok brukes til spill som Assassin's Creed 2, Age of Conan, CoD: Modern Warfare 2 og lignende. Også litt hjemmestudio ting. Spille inn basslinjer, programmere trommespor osv. Men ikke noe store greier, da dette ikke er hovedformålet for PCen.

 

Her er handlelista: https://prisguiden.no/vis_handlevog...aggon_id=100581

 

Syns prisen (7129kr) var ganske gunstig, men samtidig er jeg litt i tvil om flere av komponentene.

 

- Prosessoren jeg har valgt er av merket AMD, grunnet prisen. Har noen noe formening om hvorvidt jeg bør bytte til en tilsvarende prosessor fra Intel, eller om denne fungerer helt fint? Selv ser jeg egentlig ingen grunn til at den ikke skulle det.

 

- Hovedkortet har en 775-sokkel, altså har jeg ikke planer om et i7 oppsett. Mest på grunn av prisen og at det i tilfellet virker som det svir mer enn det smaker. Men det jeg lurer på er om jeg bør bytte til et hovedkort som støtter DDR3 RAM. Og isåfall, hvorfor?

 

- Er ganske sikker på skjermkortet, men kom gjerne med andre forslag. Essensen her er å få høyest ytelse for laveste pris.

 

- Har hørt at kabinettet kan være litt knotete å bygge i. Noen som har noen erfaringer rundt det? Og som vet om et annet alternativ.

 

- Er 650W nok for dette systemet?

 

Og ja, jeg kommer til å benytte meg av et 64 bit OS. Jeg har også glemt å legge ved en DVD-leser.

 

 

Tl;dr: Funker det systemet til nevnte spill?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...