Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Noob innen bil


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

vw er billigere å forsikre enn bmw.

jeg og en kompis satt å prata om dette for en stund siden. han har en bmw 520 e34 1988 modell og jeg HAR HATT en vw golf 2 1986 modell. og han betalte 11 k i året i forsikring og det var delkasko. jeg betalte 3200 kr i året i delkasko. han er 18 og det er jeg og. alt var originalt på bmwen og golfen. :)

Lenke til kommentar
Heisann!

Jeg har egentlig ikke så mye peiling på bil :S

Men har np startet øvelseskjøring til lappen og må da snart og tenke på bil.

Er det noen som har et bra eksempel på en fin ungdomsbil ? ;D

 

Hvilken prisklasse?

 

 

 

sammenlikner du en 5serie med rekkesekser med en forhjulsdreven homsebil med 4 sylindre og føler deg smart over at du har funnet ut av forsikringa er billigere? :glare:

 

Bedre å ha penger til kjøpe kebab enn å betale for at folk skal tro du selger kebab.

Endret av trra
Lenke til kommentar

Jeg skal ikke si noe sikkert om andre VW-er, men Golf (ihvertfall IIere) er den desidert dyreste bilen man kan forsikre som ungdom. Uansett er det ikke mulig å komme med tips til en "fin ungdomsbil" uten i det minste pris og helst andre kriterier - skal du ha en "lekker" rånebil for å cruise rundt og plukke 14-åringer, en driftsikker bil som ser grei ut, en som gir mest for pengene, en som er nyest/sikrest mulig e.l.?

Lenke til kommentar

Hei!

 

Emnetittelen i denne tråden er lite beskrivende for trådens innhold og det er derfor ingen god emnetittel. Jo bedre og mer beskrivende emnetittelen er, jo lettere er det for andre å skjønne trådens innhold og det vil være lettere å treffe den riktige forumbrukeren med det rette svaret. Ber deg derfor om å endre emnetittel. Vennligst forsøk å ha dette i tankene neste gang du starter en tråd, og orienter deg om hva vår nettikette sier om dårlig bruk av emnetitler.

 

Husk at en god emnetittel skal beskrive eller oppsummere hvilket problem du har - ikke at du har et problem. En god emnetittel skal heller ikke kun bestå av et produktnavn.

 

Bruk p_edit.gif-knappen i første post for å endre emnetittelen.

 

(Dette innlegget vil bli fjernet ved endring av emnetittel. Ikke kommenter dette innlegget, men p_report.gif gjerne dette innlegget når tittelen er endret, så vil det bli fjernet..)

Lenke til kommentar
sammenlikner du en 5serie med rekkesekser med en forhjulsdreven homsebil med 4 sylindre og føler deg smart over at du har funnet ut av forsikringa er billigere? :glare:

Nåja, det er nå BMW'en som skyver bakfra, så hva som er homsebil er det sikkert delte meninger om.

 

Med den logikken så er mye amerikansk homofilt, noe jeg så absolutt ikke vil påstå ;)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...