Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Null start. HK LED-lys blinker


Anbefalte innlegg

Kjøpte meg en ny Intel Q9650 og en Nvidia GTX295 her for leden, men min Zalman 650W hadde ingen 6+2 pins for det nye grafikkortet. Så jeg bestilte en ny PSU, en Crosair HX850W, som jeg fikk i dag. I mellomtiden har jeg brukt den nye CPUen og mitt gamle grafikkort.

 

Når jeg nå installerer PSUen og starter PSUen, blinker det på HKen (Asus P5KC). Ett blink og ett beep hvert sekund, og det er ingen ting som skjer om jeg trykker på Start-knappen. Det står absolutt ingenting om hva dette betyr i manualen til HKen.

 

Hva kan være årsaken?

 

 

PS:Det har ikke vært noe røyk eller svid lukt, så jeg tror ikke det er noe som har gått galt der i allefall.

Endret av Colossus
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

At LED lyset på HK blinker tyder på feil/problemer med PSU, evtuelt andre strøm problemer. Selv om PCen er slått av, med PSU tilkoblet, skal dette LED lyset lyse fast, uten blinking. Det lyset er 5V stand by spenningen fra PSU, så noe er galt, men kan ikke si hva.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...