Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Bakrundstøy i mic


Anbefalte innlegg

Hei.

Når jeg skal snakke på vt eller skype, så kommer det kraftig skurring for alle jeg snakker med. Det er såpass at folk ikke holder ut! Jeg tror det begynnte da jeg byttet fra vista til xp. Jeg bruker nå windows 7 rc. Kan det være en driver eller noe sånt?

 

takker for svar :)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

En typisk feil er å ha lavt opptaksvolm i windows instillingene, men alt for høyt "sende" volum i applikasjonen (skype eller ventrillo eller hva det nå sulle være). Det fører til overamping av signalet og lyden blir fryktelig forvrengt.

 

For XP, husk å huke av for +20db boost under mikrofon voluminstillingene. Opptaksvolumet bør deretter settes til 80-100% på windows instillingene, og så regulerer du resten av høyt det er komfortabelt i selve programmet.

 

-Stigma

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...