Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Får startet kun UTEN Cpu-strømtilførsel ?


Anbefalte innlegg

Heisann,

 

Fikk en del bluescreen en stund (BAD_POOL_HEADER) og (NON_PAGED_AREA), så begynte å installere windows igjen.

 

Satte i gang full formatering og installering og var borte litt over 1 time. Når jeg kom tilbake var PC'n skrudd av, og jeg fikk den ikke på igjen.

 

Når jeg nå tar ut Strømkabelen til CPU'en, så begynner pc'n og gå, men med den i så reagerer den ikke i det hele tatt når jeg prøver å starte den.

 

Noen forslag til hva som kan være feil her?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Prøv å koble til cpu strøm,og koble fra harddisk,ta ut støpselet til strømforsyning(230V) i 1 min,ta en clear cmos når alt er strømløst,og prøv å start opp.

 

Hvis det ikke er forandring,så prøv 1 og 1 rambrikke i forskjellige slotter.

 

Det er bestandig lurt å opplyse alle spec til pc'en,gjerne linker(psu,cpu,hk,ram,gpu,osv)

Lenke til kommentar
Prøv å koble til cpu strøm,og koble fra harddisk,ta ut støpselet til strømforsyning(230V) i 1 min,ta en clear cmos når alt er strømløst,og prøv å start opp.

 

Hvis det ikke er forandring,så prøv 1 og 1 rambrikke i forskjellige slotter.

 

Det er bestandig lurt å opplyse alle spec til pc'en,gjerne linker(psu,cpu,hk,ram,gpu,osv)

 

Takk for svar.

 

Har prøvd dette, men uten hell. Så aner ikke hva jeg får gjort da. Kan CPU'n være defekt?

 

PC'n består av:

 

Hovedkort: GIGABYTE Gigabyte GA-MA790X-DS4, AMD 790X, DDR2, Socket-AM2+, ATX, GbLAN, 2xPCI-Ex(2.0)x16 (GA-MA790FX-DS4)

 

RAM: CORSAIR Dominator TWIN2X8500C5DF 4096MB, DDR2, 2x2GB(KIT), DHX, E.P.P, with FAN (TWIN2X4096-8500C5DF)

 

CPU: AMD PHENOM X4 QUAD 9950 2.6GHZ SKT AM2+ 4MB 125W PIB BLACK (HD995ZFAGHBOX)

 

SKJERMKORT: XFX Grafikkort GF8800GT PCI-E 1GB DDR3 2*DVI + HD TVOUT HDCP (PV-T88P-ZHF4)

 

HARDDISK: SAMSUNG Harddisk 320GB 7200RPM F1 Raid Class SATAII 3.0Gbps 3.5" NoiseGuard SilentSeek 16MB NCQ (HE322HJ)

 

ANTEC Sonata III Miditower, Svart m/500W Strømforsyning (0761345-08142-9)

Lenke til kommentar

Gå over kabler, prøv med en enkel minnebrikke i forskjellige slotter, koble vekk unødvendige enheter.

 

Sjelden feil skyldes prosessor. Strømforsyning, minne og hovedkort er gode kandidater. For å sjekke ut disse komponentene må du prøve de i en annen maskin eller motsatt.

Endret av Pastafarian
Lenke til kommentar

Når du tar ut strøm til cpu,så stopper bios sin power-on self test på cpu,fordi den blir sjekket først,og kan ikke gå videre til ram,og deretter vga(skjermkort).

 

Hvis du har anledning til å prøve annen ram PC2-5300-8500,så gjør det.Prøv også å start opp uten skjermkort.

 

Hvis du har tilgang til et voltmeter/multimeter,så mål(DC Volt) strømforsyning.

 

443955.jpeg

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...