Gå til innhold

[Løst]Store prisforskjeller på samme bærbar men forskjellig butikk


Anbefalte innlegg

Hei, jeg surfa litt på internett og oppdaget den helt nye Alienware bærbare M17x (se nøye på navnet "m17x") så jeg sjekkka prisen og den ligger på 20 200 kroner hos Dell men uansett, dersom æ drar direkte til Alienware.com og sjekker der så selger de pc-en for 1 799 dollar (ved å bruke valutta kalkulator så er det omtrent 11 500 kroner).

 

altså, det er voldsomme pris forskjeller, 11 500 kroner og 20 200 kroner. Er det jeg som gang på gang ser feil / regner feil eller er prisen sånn? For Alienware selger sine produkter via Dell (du bruker dell sin konto for å kjøpe hos Alienware) så æ skjønner ikke helt ka som skjer :/

 

valutta kalkulator: http://www.dagbladet.no/dinside/kalkulatorer/valuta/

 

dell sin versjon av pc: http://configure.euro.dell.com/dellstore/c...p;~lt=alienware

 

alienware sin versjon av pc: http://www.dell.com/content/products/produ...;l=en&s=dhs

 

Det er samme versjoner, men prisen er annerledes.

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Det kalles importavgifter, moms, og forskjellig lønnsnivå. Det er mer hensiktsmessig å gange med 10 enn med den faktiske dollarkursen for å finne omtrentlig norsk pris ut i fra amerikanske priser :p.

 

Du har også mye sterkere forbrukerkjøpslover til å støtte deg på her til lands, noe Dell så klart må regne inn i prisen. Dell eier forøvrig Alienware nå.

Endret av Pseudopod
Lenke til kommentar
Det kalles importavgifter, moms, og forskjellig lønnsnivå. Det er mer hensiktsmessig å gange med 10 enn med den faktiske dollarkursen for å finne omtrentlig norsk pris ut i fra amerikanske priser :p.

 

Du har også mye sterkere forbrukerkjøpslover til å støtte deg på her til lands, noe Dell så klart må regne inn i prisen. Dell eier forøvrig Alienware nå.

 

så med andre ord, hvis æ hadde bestilt fra alienware så hadde æ fått Dell sin pris på regning (hvis æ har skjønt dette riktig)?

Lenke til kommentar
Vel du skal regne på 25% moms på summen fra Alienware.com, samt att du mister alle fordeler som 5 år reklamasjon og bedre garanti (i de fleste tilfeller) + det er mye billigere og sende ting her i Norge om den først skjer noe.

 

ah sånnsett, den kommer fra utlandet dvs. 25% moms + toll + frakt og det hele :p jeg antar at det er like greit å bestille fra dell.no Det var bare den at æ trudde æ hadde funnet gull nåla når æ så at prisen på dollar var nesten dobbelt så lav enn fra dell.no så det var like før æ bestillte men var usikker på om det ikke var noe snodig siden priseforskjellen var så sinnsyk forskjellig.

 

edit: vi sier at æ forstår :p

Endret av minipilsen
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...