Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

sette opp en server ved hjelp av BPFTP Server


Anbefalte innlegg

Hei!

 

Vi er to kompiser som sitter og prøver å sette opp en server. JEg har en netopia router og han en Zyxel. Vi har begge prøvd å sette opp en server, men ingen klarer å logge seg på hverandre, fulgte denne guiden: http://www.relativt.net/modules.php?name=N...e=article&sid=3

 

Det jeg tror er at jeg må åpne noen porter, men jeg synest ikke guiden er god nok der for en litt uerfaren "port-åpner." Jeg har ikke fast ip-adresse, mens han har fast.

 

Håper noen kan hjepe meg å svare spesifikt på som kan være løsningen evt. hva vi gjør galt. Om dere trenger mer informasjon, så spør.

 

Håper på positive tilbakemeldinger.

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Det er så enkelt at jeg ikke gidder å svare.... :lol:

 

Vær litt saklig da! Det innlegget kunne du spart deg! Jeg blir kvalm!!

 

Den guiden er egentlig svært grei...

Dere må åpne port 21 for den IP-adressen dere har internt i nettverket. Dessuten må dere åpne port 5000-6000 for å bruke passive mode (eller noe sånt), men den kan også deaktiveres.

 

Les litt mer på relativt så finnes det mange tips både ang hvilke porter og hvordan åpne + hvordan sette opp server...

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...