Gå til innhold

Er dette et godt brukt kjøp ? Gamer-PC


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

God maskin, ikke så ille pris når det kommer til at det er komplett, men likevel mye da det er en brukt PC. Likevel har jeg selv dårlige erfaringer med å kjøpe PC på finn, men var nok uheldig den gangen. Kan godt være du blir fornøyd ja. :)

Den er kraftig.

Lenke til kommentar

Vel, nå bor jeg ikke lange steinkastet unna hvor han selv bor, så burde ikke bli noe problemer.. Får jo eventuelt kikket på den selv før jeg tar den med.

 

Men prisen.. 8500 er vel litt stivt kanskje ? hva ville dere gitt hvis alt er helt fint med den ..

 

Tenkte jo egentlig å bygge en selv, men sparer så mye ved å kjøpe en komplett brukt en, og kan da kjøpe litt ekstra til den ved siden av i tillegg.

Lenke til kommentar

Vel den er jo brukt da, egentlig ville jeg ikke gitt mer enn 6000, men komponentene er gode og et er komplett som du sier, i tillegg bor du nært han, ganske garantert at det ikke blir noe fusk, og du får nok hjelp dersom du trenger det.

Sant som due sier at du sparer ved å kjøpe brukt, bare vær litt kresen. Men maskinene er som nevnt tidligere kraftig, tar nok det meste om ikke alt på max.

Lenke til kommentar

Tror det er et ganske godt kjøp ja. Om du skulle kjøpt dette nytt i dag ville bare CPU + GPU koste ca 6000kr. I tillegg får du veldig høyt anbefalt kabinett og PSU.

Med perifere enheter (skjerm og mus) ville alt dette nytt koste 11-13k. Så med mindre han har voltet og klokket dette overdrevent og kjørt det for fult er det et ganske godt kjøp. Med tanke på hva han sansynligvis ga for dette oppsettet krever han ikke urimelig mye tilbake.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...