Gå til innhold

MTRON MOBI 3000 - bra eller dårlig?


Anbefalte innlegg

Hallo!

 

Laptop'en på jobben er litt sirup i forhold til MacBook Pro'en jeg har hjemme med Intel SSD, så jeg vurderer å kjøpe en billig SSD og sette inn, og fant denne:

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=34436...led#ProductTabs

 

Ser den er SLC og burde jo dermed være bra. Den har liten kapasitet, men jobbmaskinen trenger ikke noe særlig med heller.

 

Vil dette være et greit valg?

 

 

EDIT:

Forresten, hva med denne? - Er disse Vertex'ene testet og "godkjent" enda:

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=425734

Endret av csharp
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Jeg ville gått for vertex. Mtron 3000 eller 3500 er forgie generasjon.

Jeg har selv Mtron (pro 7000), og det vil gå både fort og problemfritt, men vertex yter bedre og koster mindre pr GB.

 

Om du vil ha en skikkelig grundig forklaring på hva forskjellene mellom disse er, så si i fra. Kort sagt er Mtron kun best på random read, men taper på både båndbredde, random write, og mixed random r/w.

 

Bare som en sidenote, denne Mtron disken her er designet og lansert i 2007, vertex er designet i 2008 og lansert i 2009. :p

Endret av GullLars
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...