Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Osram Diadem eller Philips SilverVision, noen som har testet?


gxi

Anbefalte innlegg

Jeg skal bytte 4 stykk blinklys med WY21W-sokkel i klarglasslykter til en pære som ikke har gul kapsel, men likevel lyser gult. Osram og Philips har hver sin serie med pærer for formålet, henholdvis Diadem og SilverVison.

 

Noen som har testet noen av dem, og evt. kan si om det faktisk oppfyller hva de lover? Blir de ca. usynlig? Lyser de faktisk gult slik de skal, og gjerne hvor gult? Flasser lakken av slik det er vanlig på billigpærer med gul lakk?

 

Osram Diadem

Philips SilverVision

Lenke til kommentar
  • 2 uker senere...
Videoannonse
Annonse

Ingen som svarte, så jeg kjøpte et sett av begge deler.

 

Osram Diadem:

- Pæra ser blå ut når den står utent i reflektoren.

 

Philips Silver Vision:

- Pæra er helt sølvfarget når den står utent, og blir til en viss grad borte i reflektoren.

- Lyser definitivt bedre enn Diadem, mye mer tydelig gult, sterkere og mer jevnt. I motsetning til Diadem ser man ikke glødetråden igjennom glasset når den lyser.

 

Så, min anbefaling går til Silver Vision om det ikke er nøye at pæra skal se blå ut når den ikke lyser.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...