Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Høy CPU usage i alle spill


Anbefalte innlegg

Hei. Sliter med høy CPU bruk i spill. Dette medfører selvfølgelig uber fpsdrop (Det går 10 minutter med 60 fps. plutselig går det ned til 1-10 fps i noen minutter, så opp igjen. Dermed; ikke si at jeg skal skru ned settings)

 

Det er en Dell Latitude laptop D531

 

 

2GHZ Turion dualcore

ATI x1270

4GB DDR2

Vista 32-bit

 

 

Har lest litt om det kan være overheating problemer. Men jeg har prøvd å spille ute i 5 minusgrader og det hjalp ingenting. Har også åpnet pc'en og rensa. Hva kan jeg gjøre? Har oppdatert drivere. reinstallert windows, skrudd av unødvendige services, bakgrunnsprogrammer osv osv.

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Ok dette begynner å bli irriterende. Tok en benchmark i Everest. Og temperaturen på CPU'en viste seg til å gå til 90 grader. Man brant seg hvis man tok under PC'en, måtte ta av genser pga varme av å lene hendene over den. Og benchmarken ble ikke ferdig engang da laptopen skrudde seg av, av seg selv. Har kjøpt ekstern vifte greie. Tror dere det hjelper?

 

sku_13218_1.jpg

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...