Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Audi navigasjon (Travelpilot DX) mulig å oppdatere?


Anbefalte innlegg

Hei hei. Har en Audi A6 '02 med Navigation Plus, hvor det står en TravelPilot DX fra 2002 (Skandinavia). Jeg har lyst å oppdatere denne, og lurer på om det er mulig? Kan man kjøpe ny fra Møller?

 

Lurte også på om det er mulig å oppdatere selve Audi MMIen til den siste som er å finne i nyere Audier?

 

Ny

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm.../Audi_MMI_1.jpg

 

Gammel

http://www.insidercars.com/pix/files/news/audi_navi_plus.jpg

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Oppdateringer aner jeg ikke noe om.

 

Når det kommer til å bytte selve enheten, så tror jeg det bare er å glemme å bytte til den som sitter i nye A6. Den som sitter i A3/TT er kanskje mulig å få inn, men jeg tviler på om det er verdt pengene, for å si det sånn.

 

Det avhenger jo også av at koblinger og hjernen til MMI-systemet er lik på din gamle og den nye.

Lenke til kommentar

Vel, ser ut til at det kan være mulig å bytte til en annen RNS-E, med MMI 2. En slik en: http://www.brothersinarmsdesign.com/pic_poster/RNS-E_1.jpg

 

Fant en webside tidligere som viste hvordan en kar byttet fra intet display til denne her, dog, jeg har allerede navigasjon og en del ekstrautstyr som har knapper hvor denne karen ikke hadde noen, så hvordan det går med instalering av dette vet jeg ikke. Utrolig irriterendes. Hadde jeg hatt kamera, så hadde jeg tatt bilde av midtkonsollen ettersom jeg ikke finner et lignende på nett.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...