Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Blåse liv i død PC, vet ikke feilen


Anbefalte innlegg

Heisann!

 

I fjor vår/sommer tok PC-en min kvelden. På grunn av bosted og innkjøp av en solid bærbar PC har den egentlig bare samlet støv siden da. Det ligger en del på den som har personlig verdi også videre, derfor ønsker jeg nå å blåse liv i den igjen.

 

Hvorfor den sluttet å virke vet jeg ikke. En dag ville den bare ikke starte mer. Ikke noe respons fra noe. Min sterkeste teori er at varmen har tatt knekken på prossesoren eller at strømforsyningen ikke ville mer.

 

Kluet er at alt utstyret begynner å dra på årene, og er ikke så lett å få tak i lengre. Hovedkortet er socket A, så det er ikke bare bare å teste ut med en annen prossesor. Vanskelig å få tak i. Jeg har fire harddisker som krever strøm, og ikke all verdens strømforsyning. Kan den ha tatt kvelden? Kan også nevne at det er et ltie grønt lys på hovedkortet som lyser når strømmen er koblet til, så det er ikke helt dødsone.

 

Har dessverre ikke liste over spesifikasjonene. Om de er veldig relevant kan jeg prøve å skrape sammen så mye informasjon som mulig. Jeg forventer ikke konkret svar på problemet mitt, mer litt tips til hvordan jeg kan komme i gang.

 

Takk

Rune :)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Er pcen totalt død, ikke et lite pfiff en gang når du trykker på knappen? I så fall kan du prøve å restarte cmos først. Funker ikke dette kan du koble ut kabelen som går til power knappen og prøve å kortslutte disse to pinnene selv med en skrutrekker e.l. Neste vil være å koble ut alt av kabler som ikke trengs for å pcen skal starte (spesielt IDE kabler kan skape dette problemet). Fungerer ikke dette heller må du feilsøke PSU selv om jeg i så fall holder en knapp på hovedkortet med tanke på at det grønne lyset viser til at hovedkortet får strøm.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...