Gå til innhold

Hjelp til valg av spillbærbar til 7k


Anbefalte innlegg

Hei, skriver på vegne av en jente som trenger en ny bærbar datamaskin.

 

Bruksområder:

-SPILLING

-skolearbeid(student)

-film/musikk avspilling

 

Jenten liker å spille(spiller det meste, single player) og trenger dermed en datamaskin som skal kunne kjøre 3d spill. Har nå en eldre p4 2.4, 1gb minne og radeon x800xt. og vil gjerne ha bedre enn dette.

 

Når det gjelder vekt så er det ikke så viktig, bare at den ikke veier altfor mye(<3.5-4kg)

 

 

Jeg har tenkt på enten 9600gt eller hd3650

hørte også at det var mye overopheting på nvidia kort(husker ikke hvilke)

 

Er usikker på hva som er best av spillekort der ute men det må iallefall være best grafikk per krone for ca 7k.

 

minne og hdd kan kjøpes utenom og er ikke så viktig dog en ekstra expansion slot til ram kunne aldri skade.

 

forslag fra meg:

9600gt

og

hd3650

 

vet ikke hva som er best. men er nesten sikker på at 9600 vil være bedre.

kom gjerne med forslag på andre bærbare.

 

på forhånd takk,

 

mvh

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

7k er ikke stort når du skal skaffe en PC som skal kunne dra spill greit, det kommer selvfølgelig an på spillene, er designet viktig?

Vekten forekommer ofte på 3-4kg ved en bærbar maskin i denne prisklassen, gjør det mye? Bruker hun mange programmer samtidig osv. vil hjelpe oss å kunne svare spørsmålet ditt bedre.

Lenke til kommentar
7k er ikke stort når du skal skaffe en PC som skal kunne dra spill greit, det kommer selvfølgelig an på spillene, er designet viktig?

Vekten forekommer ofte på 3-4kg ved en bærbar maskin i denne prisklassen, gjør det mye? Bruker hun mange programmer samtidig osv. vil hjelpe oss å kunne svare spørsmålet ditt bedre.

 

Hun er ikke kresen på grafikk, bare det går ann å spille så er hun fornøyd. Men helst ikke på den laveste grafikken. Om den må veie 3-4kg og er bra, så får det bare være så mye. Antall programmer skal ikke være noe problem, bruken 2-3 i-net vinduer + skriveprogramm + kanskje musikkavspilling. Bør nok gå greit.

 

 

 

 

hd3470 er litt svakt sammenlignet med 9600 og ser at det er dobling av ytelsen det er snakk om. takk for linkene, har være inne på denne siden før også.

 

 

Spillbærbar til 7000 kr er ikke lett å finne, her er en jeg fant.

 

http://multicom.no/SystemConfigurator.aspx...5;c:100561;fl:0

 

Ser grei ut denne, men hva med cpu og minne og hd. litt lite synes jeg. den maskinen til 7k som jeg linket til tidligere i posten har 4gb og 320gb disk + 9600 1GB.

 

Det ser ikke ut til at det finnes bedre grafikk enn 9600m gt for ca 7k. og jeg ser at dette kortet er mye bedre enn x800xt agp kort.

 

vil denne maskinen kunne dra starcraft 2 og diablo 3? :

ACER AS7730G/ 17" WXGA+CB/ CPT2 T5800/ 4GB/ 320GB/ Nv9600M-GT1024/ DVD/ 802.11N/ 6C/ Cam/ VHP+OT

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...