Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

[Løst]Kan ikke boote fra Vista 64-bit msdn dvd


Anbefalte innlegg

Tenkte jeg skulle bytte fra XP til Vista 64-bit (igjen) på den stasjonære PC-en min, men det var lettere sagt enn gjort.

Brente ut msdn-versjonen av 64-bit Vista ultimate SP1 med magicISO (Hadde vista liggende fra før av, men fikk ikke oppgradert til service pack 1), skulle boote fra den, men det nekter den å gjøre. Ser ikke en gang ut som PC-en leser fra dvd-en, selvom jeg trykker F8 under oppstart og velger at pc-en skal starte fra dvd-spilleren.

 

Prøvde med bl.a en ubuntu-dvd jeg brente ut for lenge siden, denne fungerte helt fint.

 

Prøvde å boote laptopen med samme vista-dvden, det fungerte smertefritt.

Brente ut en ny dvd fra iso, denne gang fra laptopen. Samme problem.

 

Tenkte først at det kunne være problem med gammel bios som ikke klarer å lese 64-bit filer, men siden den gamle laptopen min med 32-bit cpu klarte det, må problemet ligge et annet sted.

 

Er bare 64-bit vista PC-en ikke klarer å boote, alt annet ser ut til å fungere smertefritt. Begynner å gå tom for løsninger.

Endret av dannyboy2k
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...