Gå til innhold

Vintersportskafeen - Generell vintersportsdiskusjon


Latias

Anbefalte innlegg

Synes alle løypene fremstår for enkle gitt dagens utstyr. Men slik har jo langrenn "utviklet" seg med fellesstarter som ofte ender i en spurt. Jeg har alltid likt individuell start og slite løyper slik jeg selv konkurrerte med i min tid. Husker flere av disse gamle gutta fra 90 tallet og må si jeg savner langrenn slik det var før. Men tidene forandrer seg og nye helter dukker opp der nye egenskaper kreves.  VM i Trondheim har ikke klart å fenge meg så langt og det er først og fremst stafettene og 5 mila jeg ser frem til. Håper johaug lykkes på 5 mila. Det blir tidenes første VM 5 mil for damer og den synes jeg johaug fortjener å ta med seg inn i historiebøkene. Men hun får heftig konkurranse av flere og med tanke på løypeprofil og slikt så er jeg ikke  trygg på seier..tror ikke hun selv er det heller..

Hadde man derimot hatt intervallstart..vel da hadde det blitt skikkelig god gammeldags tv underholdning med spenning..

Husker 5 mils løypa i kollen..den som gikk 2 runder...Er synd man ikke får oppleve slikt igjen...

  • Liker 1
  • Hjerte 1
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Om man vill ha en riktigt hård 5 mil med interval start i klassisk stil så arrangerar NTNUI i Trondheim en femmil. Här är høydeprofilen. Blir en del fiskebein i den løypen.  
image.png.a3c5ba8e2c6458422a530f5ce07e51fb.png

Skulle gärna ha mer individuella starter i langrenn men tycker att felles starterna ofta er mer intressanta nu än vad de var för 15 år sen. Då var väl nästan alla med in till spurten. 

Lenke til kommentar
Skrevet (endret)
Wheeljack skrev (2 timer siden):

Bittelitt uheldig akronym på kunsten som deles ut kanskje?

image.png.9e8f2dccb3a73ef0cdf511ec3d6aee55.png

Det akronymet er faktisk gjort med vilje, husker desverre ikke hvor jeg leste det, kan legge ut link om jeg finner det igjen .

Viktig å dele ut noe KUK i ny og ne ;)

Endret av Mr.Duklain
Lenke til kommentar
1 hour ago, Mr.Duklain said:

Det akronymet er faktisk gjort med vilje, husker desverre ikke hvor jeg leste det, kan legge ut link om jeg finner det igjen .

Åh? Det visste jeg ikke. Dritkult isåfall. Liker at noen tør å være litt "freske" av og til.

Lenke til kommentar

Koser meg egentlig litt med at Johaug har blitt slått to ganger på rad. Jeg veit ikke hvorfor, men jeg har aldri likt den dama. Sjølv før ho blei tatt og dømt for doping.

Hadde mest vondt av Stadlober i dag. Soooo close.

  • Liker 2
Lenke til kommentar
Skrevet (endret)
kremt skrev (10 timer siden):

Bra at andre land får noen medaljer også. Avdankede løpere bør bare holde seg borte, de skal melke litt for mye av sitt gamle navn, litt for lenge. 

Kan være enig om dette når det kommer til Northug, men Johaug har vist, at hun enda holder seg i toppsjiktet innen langrenn. Hadde hun ligget på 10.-15. plass, så hadde jeg vært enig men to sølv er ikke dårlig. Jessie Diggins holder jo enda på og har dårligere resultat enn Johaug. 

Endret av Mr.Duklain
Lenke til kommentar

Fint at Johaug er med, og at det blir sekunddrama. Det fremstår (for meg) som mer konkurranse på damesiden, og seks nasjoner representert topp 10. Riktignok seks nasjoner representert topp 10 på herresiden også, og alle innenfor et drøyt halvminutt, men trippelt norsk er jo rett og slett kjedelig (for meg som TV-seer - for utøverne er nok saken en annen, noe jeg selvfølgelig unner de).

Lenke til kommentar

Var och såg idag å. Var spännande men lite vansklig at för översikt med löpare överallt och en tv skjerm med en del information. Hade nog inget emot at Johaug forlorade trots att jag ofta hejar på norrmän numera ... 

Poromaa låg tvåa vid 9.2 km och förlorade 10 sekunder efter det. Hände det noe med han som jag missat?

Nyenget missade antagligen en medalj på ett rätt onödigt fall på slutet. Han bara försvann fra der jag stod. 

Imponerande att damerna bara var 2 minuter efter herrarna och jag tvivlar på att de hade bättre förhold. Ebba hade kommit 40 bland herrarna.  

 

Lenke til kommentar
fredrik2 skrev (8 minutter siden):

Poromaa låg tvåa vid 9.2 km och förlorade 10 sekunder efter det. Hände det noe med han som jag missat?

Nei, bare den klassiske at man ikke står hele løpet ut, dessverre. Samme som Stadlober hos damene.

Lenke til kommentar
6 minutes ago, RookieNO said:

Nei, bare den klassiske at man ikke står hele løpet ut, dessverre. Samme som Stadlober hos damene.

Ja, var vel det. Stadlober tappade dock tid klart tidigare. 

Tyckte att speakern sa noe om ett fall för en svensk, kan ha varit Angerer men också möjligt att det var jag som missförstod och det var Nyenget. 

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...