Gå til innhold

Er dette et godt kjøp?


Anbefalte innlegg

Var innom min lokale elkjøp-forhandler i dag for å se hva de hadde å tilby av bærbare pc'er. Den jeg fikk anbefalt var en Toshiba (L300 eller A300, husker ikke helt) med følgende specs:

 

AMD Turion X2 (2ghz)

3GB RAM (667MHz)

2x ATI Radeon 3470HD i Crossfire (256MB)

250GB HDD

 

Pluss litt til.

 

Lurer bare på om noen har erfaringer med denne typen pc, eventuelt om spesifikasjonene er verd det? Prisen jeg ble tilbudt var på 6495.

 

Bruksområdet er skolebruk og den daglige surfing, pluss jeg vil kunne kjøre noen av høstens spill (CoD, Fallout osv.) på noenlunde greie innstillinger.

Endret av Ollie2
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Høres ikke akkurat bærbar, men slepbar ut. Sikker på at det var Crossfire?

 

Kan ikke du finne maskinen og lenke til den?

 

Hva skal du bruke den til?

Var kanskje ikke akkurat de kortene, men mer ala denne

 

Skal som sagt brukes til det daglige, altså surfing, videoavspilling etc. i tillegg ønsker jeg en som kan kjøre denne høstens spillutslipp på relativt greie innstillinger. Vekt som ble oppgitt var på 2,75 kg

Endret av Ollie2
Lenke til kommentar

HD3470 i Crossfire? Det kan da umulig stemme. HD3470 er et budsjettkort og ikke egnet til spilling, det ville derfor vært idiotisk å sette det opp i Crussfire.

 

Ellers blir det litt feil å sammenligne PC-er, spesielt bærbare, bare etter CPU, RAM, HDD og skjermkort. Ting som størrelse, vekt, byggekvalitet, kvalitet og oppløsning på skjerm, tastatur og utseende er også viktig. Bundlet software kan også være viktig for noen. Men for å svare på spørsmålet ditt, uansett om det er et eller to skjermkort, er specsene helt ok til prisen. Du vil nok ikke kunne spille høstens spill på den i god oppløsning/høye detaljer. For det trenger du bedre skjermkort.

Lenke til kommentar

Jaja, skjermkort på bærbare virker uansett som en eneste stor jungel for meg :yucky:

Et annet alternativ var en acer 5930G, men den modellen som jeg hadde lyst på, var gått ut hos den lokale Elprice-butikken, som er den eneste som fører de her omkring.

 

Men som sagt, jeg driter i Ultra-high grafikk. Jeg krever egentlig bare å kunne kjøre mine ønskespill denne høsten (CoD-WaW, L4D, RA3, FO3 og FM09, skjønte alle forkortelsene? :p) på helst middels god grafikk.

Endret av Ollie2
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...