Gå til innhold

Synspunkter på oppsett


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Ser ingen grunn til å kjøpe skjermkort, da hovedkortet har det integrert. DVD-brenner kunne vært en idè da, så du får installert eventuelt operativsystem. Og du trenger forsåvidt et operativsystem også... Du har sikkert en WinXP liggende i en skuff et sted, som de fleste andre. Vista er relativt unødvendig, da du har ganske svake komponenter og mest sannsynlig bare medføre frustrasjon.

Skal du ha Vista vil jeg anbefale deg å øke til 4GB ram. (ikke at det er den helt store kostnaden da..) Isåfall, husk å kjøpe 64bit Vista, siden det går dårlig med 4GB ram og 32bit operativsystem.

 

Til surfing skal denne maskinen fungere veldig bra. Spill derimot vil overhodet ikke fungere noe særlig

Lenke til kommentar

Amentio hadde ikke den billigst dvd-brenneren på lager så funderte litt på om jeg skulle ta en med lightscribe eller ikke. Derfor hadde jeg ikke adda den til handlevognen.

 

Hvis det blir vista satser jeg på 4gb ja, men tviler på det.

 

Skjermkortet er bra til onboard å være, men skal ikke spille noe på den.

 

Det jeg spekulerte mest på var om jeg heller skulle gå for en X2 5400, de koster stort sett det samme.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...