Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Hei!

 

Jobber i ei bedrift med mange montasjemaskiner. Nå i den siste tida har vi fått inn endel nye maskiner som styres via datamaskiner istedet for PLS. En maskin består av mellom 5 og 10 datamaskiner. En del av dem kjører Win XP, og noen kjører MS Dos.

 

Vi ønsker en løsning slik at vi kan speile hardiskene til disse datamaskinene for å ha backup av alle data. Må vi da ta ibruk flere programmer for å få gjennomført dette, eller klarer vi oss med et enkelt?

 

Vi ønsker at dette programmet ikke trengs å installeres på hver datamaskin. men at det er nok å instalere det på en ekstern datamaskin med en ekstern harddisk som speilbilde overføres til.

 

Vi har mulighet til å få kontakt med disse datamaskinene via en switch.

 

 

Finnes det noen løsninger ute på markedet i dag som kan hjelpe oss?

 

 

Edit: Har nå sjekket litt i Symantec Ghost Solution Suite 2.5.

 

Ved hjelp av en cd / usb brikke + Symantec GhostCast server, ser det ut som det er mulig å utføre speiling av disk, via nettverk, uten å installere noe på disse datamaskinene.

 

Er dette en brukbar løsning?

Endret av Terje Takras
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Det finnes bokser som kan ordne dette. Hvor du tar ut kildedisken. kobler den til boksen og kan speile dataene til en eller flere disker på en gang.

 

Vi bruker disse, men jeg husker selvfølgelig ikke hva de heter og befinner meg en 2 timers flytur unna boksene :)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...