Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Hvilke avgifter ved tilhenger?


GRIM87

Anbefalte innlegg

Hei jeg lurte på å kjøpe en brukt tilhenger å trenger kjapt svar ;)

 

Hvilke avgifter gjelder ? omregistrering? forsikring? osv ....

 

Info om min henger:

 

Tredal tilhenger, uten brems. 1973 mod. Nyttelast 300 kg., Egenvekt: 115 kg. Mål på kasse: 170 x 145 x 20.

 

takker for svar

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

På en så liten tilhenger er det hverken omregistreringsavgift eller årsavgift.

Jeg har selv en båthenger av den minste sorten og leverte bare inne salgsmelding til biltilsynet og fikk tilsendt nytt vognkort i posten.

Forsikring er jeg ikke sikker på. Jeg har ikke noen forsikring spesielt på båthengeren utover forsikringen på selve båten.

Lenke til kommentar
Gjest Slettet-fsaSP0zV

På en liten henger er det hverken årsavgift eller egen forsikring. Bilens (trekkvognens) forsikring dekker også hengeren.

 

Tydelig at dette er en gammel tilhenger. Nye tilhengere i denne klassen har nyttelast på 550-600 kg og max totalvekt er 750 kg uten brems. Du får en ny for 5-8.000, de nye har som regel 35 cm høye sidevegger, mye mer praktisk.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...