Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Punkterte scooteren, what to do?


MaGunz

Anbefalte innlegg

Hei

 

Bakdekket på scooteren punkterte når jeg var ute og kjørte i sted, tror det er ganske stort hull, da jeg ikke merket noe før hjulet sleivet.

 

Hva gjør jeg nå? Det er en Yamaha Aerox 2003 modell, er det slangeløst dekk på den og hvilke dimensjoner?

 

Må jeg ha den på verksted eller er dette noe jeg, eller en annen med mer mekkeerfaring kan fikse?

Endret av MaGunz
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Hei

 

Bakdekket på scooteren punkterte når jeg var ute og kjørte i sted, tror det er ganske stort hull, da jeg ikke merket noe før hjulet sleivet.

 

Hva gjør jeg nå? Det er en Yamaha Aerox 2003 modell, er det slangeløst dekk på den og hvilke dimensjoner?

 

Må jeg ha den på verksted eller er dette noe jeg, eller en annen med mer mekkeerfaring kan fiskse?

Er vel i og for seg ikke noe "problem". Men er vel like godt å bare få den på verksted så får de også bestilt et nytt et. For vet ikke akkurat hvordan det er med moped/scooter. Men kan være et helvete å få av selve dekket av felgen, hvis man ikke har det riktige verktøyet/maskinen som faktisk en verksted har.

Lenke til kommentar
Skru av hjulet det gjelder og ta med det til noen som legger om og selger dekk

 

Mye lettere enn å dra med seg hele scooteren ;)

Vet ikke eksakt hvordan det er på Scooter, men iallefall på Moped så er det snakk om finjustering for å få både hjulet beint samt selve drivverket. Så uten noen regelmessige erfaringer, er vel ikke dette noe for de som ikke vet hva som bør gjøres.

Lenke til kommentar

Griselett å bytte bakdekk på scooter, det var ihvertfall ganske lett å få byttet på min Aprilia når jeg burna i stykker bakdekket... Men du MÅ ha sånn omleggingsmaskin til slangeløst dekk.

 

Ellers måtte eksosanlegget av for å få av hjulet, og så bremseskiven faktisk, men det går lett om du har litt peil på å skru, er ikke vanskelig :)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...