Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Helt døde USB-porter på eldre stasjonær PC


Anbefalte innlegg

Håper noen kan hjelpe med dette;

 

Har kjøpt et trådløst USB nettverkskort til våre 2 gamle stasjonære PCer med identiske Socket A hovedkort. På den ene PCen gikk installasjonen knirkefritt, på den andre fant ikke maskinen kortet da jeg satt det inn i USB-porten. Fant etter hvert ut at det var USB-porten på PCen som det var noe galt med, da den ikke reagerte på verken USB-pennner, printere eller andre ting jeg koblet til USB-porten.

 

Forsøkte å koble ekstra USB-porter til hovedkortet i håp om at det kun gjaldt de 2 som er interne på hovedkortet, til ingen nytte. Nå er jeg tom for ideer. USB-portene er helt døde og det er ingen reaksjon overhodet samme hva jeg kobler til.

 

OS på PCen er Windows 2000.

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Prøv med et usb tastatur, kommer du inn i bios ved oppstart (du bør da ha plugget ut ps2 tastaturet) så er det driver relatert og kan fikses, kommer du ikke inn så betyr det at det "kanskje" er bios innstillinger som må justeres.

 

Er det inget av dette så er det nok en fysisk feil på hk ditt som forårsaker dette.

 

MSI kanskje?

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...