Gå til innhold

Gjoere en CD bootable (Windows98)


Anbefalte innlegg

Alltid litt skeptisk naar jeg poster i "Annet om data", er liksom i tvil om jeg har posta i rett forum.. men pytt pytt..

 

Oki, her er spoersmaalet/problemet mitt.

 

jeg tenkte jeg skulle installere Windows 98 paa en gammel maskin jeg har staaende her, problemet er bare at den orginale Windows 98 cden jeg har ikke vil boote og jeg har heller ikke floppy paa maskinen saa jeg faar ikke boota paa floppy.

 

Finnes det noe maate aa gjoere den cden jeg har om til en bootable CD?

Jeg maa jo selvfoelgelig brenne den over paa en annen cd.

 

Noen som vet ?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hvis ikke maskinen klarer å boote fra win98 cd`en, er det tvilsomt at det finnes andre cdrom drivere som hjelper.

 

Er du sikker på at maskinen kan boote fra cd i det hele tatt?

 

Har du flere maskiner, så ta ut harddisken i den gamle maskinen og koble den til en annen maskin. Kopier så cd`en over til harddisken. Kjører du win98 på den andre maskinen og den gamle disken har fått stasjonsbokstav E: kjør sys e: Eller gjør dette fra en win98 boot diskett.

 

Nå er harddisken bootbar og du kan innstallere fra den.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...