Gå til innhold

Allround stasjonær, til ca 10 000kr med gode oppgraderingsmuligheter


Anbefalte innlegg

Hei,

 

jeg er i en situasjon der jeg er ganske avhengig av PC. For litt siden ble min nydlige lille zepto maskin forferdelig syk, og måtte til et sykehus i Danmark for å bli frisk. Ventekøene er lange, og jeg har ikke anledning til å vente. Derfor har jeg puslet litt med tanken på å kjøpe en stasjonær PC til ca 10 000kroner.

 

Den ville i så fall bli brukt til både spilling, diverse kontorarbied og kansje litt video/bilde -redigering. Med andre ord litt av hvert.

 

PC'en må være komplett, det vil si at skjerm, tastatur, mus ol. må være med i prisen. Eventuelle video prosjekter vil være små, og jeg trenger ikke umåtlig mye harddisk plass i forbindelse med desse oppgavene.

 

Jeg har vært innom en hel del sider for å lese tester om diverse utstyr, men det er såpas mye å gå gjennom at jeg sikkert har fått tilbake pc'en min før jeg har et bra utgangspunkt for å gjøre desse valgene selv. Det jeg endte opp med var å se på pc'ene de hadde på det månedlige pc-tilbudet på dinside.no. Ut i fra testen sjekket jeg noen av komponentene på netshop pc'en, og det så ut til at hovedkort, prosessor og skjermkort var bra produkter.

 

 

Dette er det som følger med i pakken:

NetShop 3 års PC garanti for stasjonære/kampanje modeller

Netshop Miditower "Boreas" Sort u/powersupply

LC Power, 550W, "Super Silent - Black", - 12cm vifte

MSI X48C Platinum X48 Socket-775 ATX 2xPCI-E GbLAN, DDR2, DDR3

Intel Core 2 Duo E8400 3.0GHz Socket775 6MB, BOXED m/vifte 1333Mhz

Kingston Value Ram 4GB 800MHz DDR2 PC2 6400 Kit m/2stk matchede 2GB CL5

Western Digital 640GB S-ATA II 7200 RPM Caviar Special Edition 16MB cache

Club3D HD4870 OC 512 MB GDDR5 PCIe 2.0 ATI RV770 XT, GS800 MHz, 2xDVI,HDMI

Optiarc / NEC DVD-brenner AD-7200S SATA Dual layer, sort bulk

Labtec Stereo høyttalere Pulse-685 5.1 Høyttalere

MIST tastatur, "Oghma", Aluminium, Sort

Logitech RX250 OEM Sort Optisk, PS/2, USB, 1000dpi

Microsoft Windows Vista Home Premium OEM Norsk versjon 32-bit DVD-versjon, SP1

LG W2452T-PF 24" LCD Wide Sort glossy 1920x1200, 5ms, 800:1/10000:1, DVI

Multikortleser 3.5" USB2 sort CF I/II,SM,MMC/SD,MS,xD

 

Det går ann å endre en del på oppsettet, men den bør helst ikke bli så mye dyrere. Det er veldig fint om den har gode oppgraderingsmuligheter. Er det noen endringer på oppsettet dere vil anbefale, eller om dere eventuelt har et oppsett der jeg kan få enda mer for pengen mine ville jeg satt stor pris på en link eller en kort forklaring på hvorfor jeg skal endre noe på oppsettet.

 

Dinside test: http://www.dinside.no/php/art.php?id=782228

Netshop pc: http://www.netshop.no/aspx/cart/konfig.aspx?plid=106517

 

 

Takk på forhånd.

 

Hans Kristian

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...