Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

Celusion

Medlemmer
  • Innlegg

    861
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Celusion

  1. Kunne du informert om hvordan du kom frem til RAM problem, og gjerne hvilket program du brukte for å finne ut av dette? Det er mange som har liknende utfordringer eller kommer til å støte på det så kjekt å ha på trykk :)
  2. Primært vil det være endringer på grafikken i spillet som gir deg store ytelsesforbedringer. Vi kan likevel kikke på enkelte innstillinger i Windows som kan bidra positivt. 1. Gå inn i kontrollpanel -> Strømalternativer -> velg Høy ytelse 2. Høyreklikk på skrivebordet -> velg Nvidia Control Panel -> Manage 3D settings -> Power management mode -> Prefer maximum performance 3. Høyreklikk på skrivebordet -> velg Nvidia Control Panel -> Vertical Sync -> Off (denne gir skjermkortet friere tøyler og gjør at du ikke er bundet til skjermens frekvens) Ellers er det rett og slett overklokking av prosessor, skjermkort og å sette XMP profiler på minnet ditt som kan gi en viss økning.
  3. Kan du ta en kikk i eventviewer eller hendelsesliste som det heter på norsk. Utvid windows-logger -> System. Se spesielt etter om det er noen kritiske logger her, screenshot disse. Se også på kilde etter "Kernel-Power". Prøvde du å kjøre med en og en minnebrikke for å se om det er disse som skaper feilen? Edit: Hva skjer når pc'en skrur seg av? Restartes den eller får du kun svart skjerm og må trykke holde inn powerbutton?
  4. Hei, På 90-tallet eller tidlig mot 2000-tallet var det et potetgull som het "Original Chips". Er det noen som aner hvem som var produsent av dette? Jeg klarer ikke tyde logoen ut i fra bilde. Mange takk for hjelp.
×
×
  • Opprett ny...