Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

DJViking

Medlemmer
  • Innlegg

    4 805
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

DJViking sine prestasjoner

963

Nettsamfunnsomdømme

  1. Kan han være noe værre enn Trump? Kan hende de andre republikanerne klarer å styre han bedre enn de gjør Trump.
  2. Disse 4 årene kommer til å gå ekstremt sakte. Han har kun vært tilbake i makten i 2 måneder, og det han har allerede klart å skape ekstremt kaos i verden. Vi får håpe på at han kreperer før det er tid til nytt valg.
  3. Angrer på at jeg solgte mine aksjer i Kongsberg i Februar 2023. Det var fra da av at aksjen gikk ekstremt mye oppover. Tror jeg solgte på 350kr aksjen, mens nå er den på over 1500kr aksjen.
  4. Dessverre blir det nok slik. Norge har en stor og sterk forsvarsindustri med Kongsberg og Nammo i spissen. EU vil nok ha oss med om vi vil eller ikke kan jeg tro.
  5. Jeg har lest om at det er mange venner som ikke lenger er venner, og familiemedlemmer som har brutt med familien, alt pga. at de har stemt på Trump.
  6. Men han har lykkes i å dra med seg alle de konservative (republikanerne) likevel. Mye av det han har stått for er også det mye av de republikanske velgerne står for virker det som. Tror ikke Trump er så veldig religiøs heller, men han har klart å fått med seg mange av de ultra-religiøse kristne i USA.
  7. Selvsagt ille for USA; men jeg fryder meg over alt dette som viser hvor enormt inkompetent hele Trump-regimet er. Håper folk i USA også innser dette mer og mer nå (republikanerne).
  8. https://e24.no/internasjonal-oekonomi/i/bmb75v/donald-trump-vil-innfoere-25-prosent-toll-paa-biler?referer=https%3A%2F%2Fwww.vg.no Skal han gjøre det rett nå, så må jo også Tesla produsert i Kina få 25% toll. Men nå vet jeg ikke om Tesla selger kinaproduserte biler i USA. Kan hende de kun dekker Kinamarkedet med de bilene.
  9. Verden går bakover i tid. Jeg har altid vært på høyresiden i politikken, men disse konservative har jeg bare forakt for nå. FrP (Fremskrittspartiet) er jo for "fremskritt", ikke tilbakeskritt, selv om FrP nok kanskje er et konservativt parti. Men heldigvis så er verken FrP eller Høyre i Norge så konservativt og ekstrem som de fleste andre høyrepopulistiske og ultra-konservative partier i utlandet (som Replublikanerne).
  10. Ser ut som det begynner å stabilisere seg og gå litt oppover igjen. Fondet datt ned til det nivået det var på i August 2024, før det begynet å gå oppover igjen. Så Trump har fjernet avkastningen som ble opptjent mellom August og til nå.
  11. Neste blir vel at klistermerker på Tesla også blir stemplet som terrorisme.
  12. 49% Ja, 49% Nei på VG sin spørreundersøkelse.
  13. DJViking

    Elbil-tråden

    Noen som har en Kia EV9? Du har sikkert da råd til å kjøpe den elbilen til nesten 1 million kroner, men synes du likevel den er verdt prisen? Foreløpig den eneste bilprodusenten som har laget en ordentlig "stor" SUV EV. Jeg kunne tenkt meg Kia EV9, men selv om jeg har råd til å kjøpe den (med litt finansiering), så synes jeg ikke den er verd den enorme prisen. Da venter jeg heller noen år til andre bilprodusenter kommer med slike store EVs og prisene går ned.
  14. Tror du ikke det også finnes mange sosialistiske menn i systemet? Andelen menn er fortsatt større enn kvinner i EU. https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/fr/memo_17_2081 Men høyresiden er på fremgang også i EU...
  15. https://www.vg.no/nyheter/i/Eyg6Kj/stadig-flere-europeere-boikotter-amerikanske-varer Er det kun amerikaproduserte varer disse boikotter. Eller er det også alt som stammer fra USA, for det er veldig mye. Coca Cola for Norge er jo produsert i Norge, men selskapet som eier merkevaren er amerikansk. Mens Pepsi er produsert i Norge av Ringnes.
×
×
  • Opprett ny...