Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

geir__hk

Medlemmer
  • Innlegg

    8 459
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om geir__hk

  • Bursdag 13. feb. 1980

Nylige profilbesøk

27 603 profilvisninger

geir__hk sine prestasjoner

1,8k

Nettsamfunnsomdømme

5

Hjelpsomme svar

  1. Handler mer om at det å gå fra dør til dør er en ting de blir tvunget til. Har sett intervjuer av mennesker som har klart å komme seg ut av sekten, flere forteller at det å gå disse "besøksrundene" var det de gruet seg mest til. disclaimer: jeg vet at jeg har sett dette på youtube, men selve intervjuscenene er ofte innbakt i en mye lengre videosnutt - så jeg kommer ikke til å bruke tid på å finne tilbake for å oppgi kilde.
  2. Lånte et bilde fra nett - se merknad i rødt
  3. Tenker også at dette påvirker varigheten av oppstarten. Har du kontrolltestet ved å måle strømmen mot 'Rotary Phase Converter'eren under oppstart ?
  4. For nyskjerrighets skyld - har du link til nettsiden ?
  5. Ok mulig du har rett - men jeg har aldri hørt om denne begrensninga før. Har du kilder som understøtter det ?
  6. Er dette noe du er helt sikker på? Har selv fjernet og lagt til partisjoner på disker koblet via usb grensesnitt og har aldri hatt problemer gjennom det.
  7. Vindusheis begynt å løsne, evt. slakk i wiren som drar vindusheisen, evt slakk i selve utvekslinga på elektromotoren. Noe slakk høres det iallefall ut til å være. Nå vet jeg ikke hvordan det er på andre bilmodeller, men hvis samme patent som for typisk Nissan fra tidlig 2000-tall så kan det også være plastbitene som forbinder rute og vindusheis.
  8. Merk at noen HDD adaptere har en tendens til å være sær på krav til rekkefølge på oppstart. F.ex har jeg en slik overgang der jeg ved prøving og feiling har kommet frem til at disken må startes først for at PC skal oppnå kontakt. Dette er uavhengig av OS.
  9. Semirelevant problemstilling - Merker nå at det ikke lar seg gjøre å fylle på paypal-kontoen slik som før. Paypals nettside gir bare en generisk forklaring som går på "funksjonen kommer tilbake i 2025" - husker ikke helt hvordan ordlyden var. Noen som har mer kjennskap til dette ?
  10. Vurderer bruk av søyleboremaskin, men den står jo et helt annet sted da. Snakket med ansatt på den lokale jernvareforretninga som kunne tipse om å dundre løs med et tynt/spisst dor, slik at det gir en fordypning i metallet og at metallboret på den måten skal få bedre tak. Lurer på om jeg kanskje gir opp dette og bare går for plan B, nå da jeg antakelig må kjøpe både dor og diamantbor. Det blir litt konflikt mellom ego vs. pengboka 🤠
  11. Glemte å nevne at det er 4mm hull som er målsetninga, så usikker på om forboring har noe for seg. Dessuten har jeg et annet metallstykke med samme hulldiameter jeg bruker som mal for å unngå at boret vandrer. Har lurt på om bor-settet jeg har rett og slett ikke holder god nok kvalitet/hardhet. Og ja, har definitivt merket at metallet er hardt 🤠 Første del av tilpassing som er gjort med vinkelsliper og båndsliper har fungert helt etter planen.
  12. Hei. Har et lite hobbyprosjekt der jeg skulle bruke et metallstykke fra en sløv snekkersag. Dette fordi snekkersagen bruker et fleksibelt metall som passer til mitt bruk. Problemet er bare at hverken metallboret eller betongboret klarer å "ta tak" i metallet. Det blir bare et bittelite hull som boret står å spinner oppi - selv om jeg bruker kraftig borhammer og tre-stykke bak for avstiving. Jeg har selvfølgelig testa begge bor på andre materialer, og går igjennom raskt og effektiv. Det er kun metallet fra denne snekkersagen som synes være svært seigt. Idéer ?
  13. Ok, har ikke handlet fra disse før. Brukte bare ebay og har handlet fra England - tar vel et par uker før pakken kommer sånn ca.
  14. Etter å ha sett litt på noen youtube-videoer der KI presenteres i praksis, er det én ting som gjerne går igjen og hvor KI overpresterer og imponerer - så er det å finne nye måter å jukse i spill/konkurranse 🤠
×
×
  • Opprett ny...