Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

Johnny™

Medlemmer
  • Innlegg

    1 446
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

15 261 profilvisninger

Johnny™ sine prestasjoner

164

Nettsamfunnsomdømme

  1. Oppdatering: endte med å kjøpe S100 Takk for all hjelp!
  2. Takk for den linken, den var akkurat hva jeg trengte.
  3. Det står på listen, ville bare sjekke om det er noe bedre tilgjengelig. Andre jeg har sett på er *Nikon P310 *Sony DSC-HX60V og HZ9V *Panasonic nevnt litt lenger oppe i denne tråden (DMC-TZ40, DMC-TZ70, DC-TZ200) Er det noen av disse som ikke burde vurderes pga sensorstørrelse eller andre ting jeg ikke har tenkt på?
  4. Nei, S95 hadde vel 10-12? Det fungerte tydeligvis for hennes bruk. Zoom og manuelle innstillinger er ikke viktig, hun har også et Canon systemkamera (m et eller annet?) Som ikke blir brukt siden det er for stort.tror heller ikke støy på høy iso er krise. Skal vel ta bilder av folk og steder, alt fra solnedganger til gatebil og ferie. Jeg pushet litt på hva som var viktig med en del spørsmål, men da var jeg bare dust... "det skal være lite, og ha god bildekvalitet" - sagt med oppgitt tenåringstemme -edit: prisklasse bør være godt under 4k
  5. Hei! Har en ungdom som ønsker seg kamera til bursdag. Hun tok over mitt gamle Canon S95 og var fornøyd med det helt til det gikk i bakken. Kun 2 kriterier: bildekvalitet og størrelse, så alt i G-serien til Canon utgår da det blir for stort. Jeg har kikket litt på Canon Ixus/S/Sx serien, men vet ikke om det er andre produsenter aom har noe i tilsvarende størrelse og kvalitet. Kjøper gjerne brukt, så det behøver ikke være noe som er tilgjengelig i butikk nå. Hun har en S24, og jeg er klar over at bildekvaliteten sikkert er like bra i mobil.
  6. byttet både USA og Global indeks med Europa og Norden for et par uker siden. Ser ut som at det var smart.
  7. Helt enig. Var i Montenegro tidlig 2000-tall, og det var smekkfullt av "rike" russere. De var ganske ufyselige mot betjening og folk generelt. Når de begynte å bli drita rett etter middagstid så ble det 10 ganger verre. kan sammenlignes med engelske turister på Ibiza, bare ganget med 15. Phuket er helt ødelagt av russere nå, sikkert mye på grunn av at det er begrenset antall land de kan reise direkte fra Russland i disse dager. Bare å styre unna og heller komme seg ut på en øy. For å svare TS: Lanzarote kan anbefales for en pakkereise. litt mer å gjøre der enn på de andre kanariøyene, men hvis poenget er sol og bad så fungerer alle like bra, og i sommerferien duger alt rundt middelhavet (ihvertfall på den europeiske siden) All inclusive er supert med små barn, men vær oppmerksom på at maten kan være ganske kjip.
  8. Kan du komme med noen tips til seriøs publikasjoner?
  9. Jeg lurer også på hvor du går for å få god journalistikk. Lurer forsåvidt også på hvor Trump tilhengerne leser den riktige vinklingen av Ukraina krigen. Troller ikke nå, har en kollega som mener alt Trump gjør er riktig, men tror hun får all info fra Joe Rogan og X.
  10. Jeg har ladekabel og ekstra spylevæske i frunk. Hender også at jeg legger kjøle/frysevarer der vinterstid når jeg er over grensa og handler.
  11. Johnny™

    Elbil-tråden

    Du har nok rett i at mange ikke fikk det med seg før i Januar, men når jeg skulle ha min første elbil for et år siden så vurderte jeg ikke Tesla pga. situasjonen i Sverige - og fordi Musk allerede da var en kødd. Det siste kom ganske klart fram når han kjøpte Twitter.
  12. for å minimere risiko så kan det være en tanke å pøse 800k inn på lånet, og så ta det man sparer på lånekostnader og sette dette inn på et indeksfond hver måned. Ex: om utgifter til lån går ned med 5k i mnd, så kjøper du indeksfond for dette. Da sprer du risikoen over lang tid, så om fond går ned 20% om 3 mnd så kjøper du hver måned på vei ned mot bunn, heller enn å se 800k bli til 640k på kort tid, og så måtte vente i lang tid før du er tilbake på 0.
  13. Nettopp derfor de gjør det. Vise handlekraft for å tiltrekke seg velgere. jeg spyr.
×
×
  • Opprett ny...