Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

Mjøs

Medlemmer
  • Innlegg

    4
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Mjøs sine prestasjoner

1

Nettsamfunnsomdømme

  1. Takk for svar! Tror det blir 55 mm. Men har regnet på saken, og med 17 mm penetrasjon + 20 cm mellomrom i 3 stendere per plate blir belastningen ca. 0,6 kg per skrue (før huntoniten er tatt med i beregningen). Skruene skal vel tåle ca 60 - 80 kg i utgangspunktet så teoretisk sett skal det vel gå fint, men tar 55 mm for å være på den sikre siden.
  2. Vi gikk for 12 mm gipsplater, og sliter nettopp med å konkludere med hvilke skruer som er tilstrekkelig. Vi kommer til å skru rett i stenderne. Har 40 mm gipsskruer liggende. Men etter gips og huntonit vil disse bare penetrere 17 mm inn i stenderne. Vil det være nok?
  3. Nei, det var mest for å minimere vekten. Trenger bare 4,5 stykker til rommet det er snakk om, så er ikke store forskjellen hva gjelder pris.
  4. Hei! Driver å pusser opp 70-tallshus og skal bytte spon med gips. Har undersøkt inne i veggene, og alt er etter boka mht. isolering, tørrhet, stendere og utførelsen generelt. I taket er det huntonitplater (11 mm), men stenderene er plassert litt upresist. Noen er 35cm mellom, andre 40cm etc. Så for å spare tid og penger, så tenkte jeg å montere 6,5 mm gipsplater (90 x 250) først og fremst i stenderne, men også rett i huntonitten der det passer seg. Noen som har noe erfaring og kan svare på om det er noen problemer med dette? Hvilke skruer og hvilken lengde bør man bruke for å holde på plass gipsplaten på 6,5 mm i huntonit på 11 mm?
×
×
  • Opprett ny...