Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

jahooo

Medlemmer
  • Innlegg

    252
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

jahooo sine prestasjoner

704

Nettsamfunnsomdømme

  1. Vel, det er en visjon jeg har hørt om i mange år og som Hollywood har laget filmer om men du prøver å late som at dette skal skje mot vår vilje bare fordi Schwaab har sagt dette i et intervju. Hvorfor tror du det? Han prøver jo bare å spå fremtiden. Skal det være forbudt å spå og diskutere fremtidsvisjoner inkludert ting mange av oss vil kalle Science Fiction? Kanskje mange i fremtiden vil ønske å ha en chip implantert som viser deres helsedata for å ta et eksempel. Vil du da nekte dem denne chippen? Hva med selskapet til Elon Musk som implanterer en chip i hjernen på en lam person og som lar denne kontrollere visse funksjoner med tankekraft via denne chippen. Vil du nekte den lamme å forsøke dette ut frivillig? Neuralink — Pioneering Brain Computer Interfaces Hva med chips i husdyr for at vi skal tracke dem? Dette er vel ganske vanlig i USA etterhvert. Uetisk?
  2. Jeg vet ikke om du går rundt og tror at alle som deltar på disse konferansene er enige om alt. Siden vidt forskjellige personer som Greta Thunberg og Donald Trump har bidratt tror jeg vi kan utelukke dette. Selvfølgelig vil det være sprø forslag og naive meninger men det viktigste er at man diskuterer i åpne forum. "Du glemte representanter for fagbevegelsen og de som drar lasset i samfunnet. De glimrer med sitt fravær i Davos. Men det er kanskje en "glipp" av verten å ikke inkludere representanter for plebeierne?" Tja, her er iallefall ILO og WEF enige om et prinsipp for minstelønn. ILO endorses living wages – here’s what you need to know | World Economic Forum (weforum.org) "Deres "bekymring for dilemmaene i samfunnet" handler utelukkende om en ting - hvordan de selv skal få melket dette optimalt til egen fordel." Jeg tror du bør bekymre deg mer for bedrifter, politikere og ledere som ikke stiller opp enn de som faktisk stiller opp og på alvor snakker om dilemmaene. Elon Musk og hans krangler med fagbevegelsen i Sverige er jo et eksempel på dette. "Her snakkes det mye om kriser, men mange av de krisene er det WEFs fremste sponsorer som har stått i spissen for; for eksempel miljøødeleggelser, så her kommer den klassiske "skap en krise og tilby så en løsning". Skal ikke Equinor og Exxon bidra i diskusjon om hvordan man skal redusere miljøkonsekvenser i sine næringer? "Og - for å nevne det som allerede er påpekt noen ganger her: dersom disse virkelig var såååå bekymret for klimaendringene, burde de ikke da; for å sette et godt eksempel; avholdt konferansen på Teams fremfor å fly til Davos i privatjeter for å snakke om at plebeierne burde slutte å fly? Og hva med karbonavtrykkene de selv etterlater seg?" Vel, de fikk passet sitt påskrevet av Greta Thunberg for noen år siden og det var sikkert fortjent for det fremstår som hykleri men jeg blir litt oppgitt av at dette argumentet også blir nrukt av folk som fornekter klimaendringer. Nå vet ikke jeg hvor du står i akkurat den saken, jeg bare uttaler meg generelt om det jeg har sett rundt om på nettet. Og hvordan ialle dager var det kontroversielt det som ble sagt i den videoen. Han snakker om transparacy. Dette er kun et problem om det ikke eksisterer noe personvern. Hva er det som bekymrer deg her? Er det at myndighetene skal ringe til kona og fortelle at du har brukt penger på det eller det? For min del er jeg veldig glad for at myndighetene får bedre og bedre oversikt over min økonomi slik at selvangivelsen kommer mest mulig riktig utfylt. Tilbake til transparacy. Er det kun for deg spm privatperson dette er problematisk eller er du også imot at bedrifter og myndigheter er transparente? Vi har jo nok av eksempel om korrupte bedrifter og selskap som lurer unna og hvitvasker penger i skatteparadiser.
  3. Bilderberg og WEF er ikke det samme. Det er en helt annen grad av åpenhet i WEF mens Bilderberger konferansene ble avholdt etter de såkalte "Chatam House Rules". Dette er forøvrig samme regler som foredraget til investor Ole Andreas Halvorsen ble holdt under i regi av oljefondet og som ble kraftig kritisert i ettertid. Pressen hadde ikke lov å sitere hva som ble sagt.
  4. Jeg skjønner ikke hvorfor det skal være et problem at næringslivsledere, politikere, forskere, akademikere samles for å debattere dillemmaer i samfunnet. Når dette attpå til skjer i åpne forum er det ennå mer uforståelig at folk har et problem med WEF,
  5. Hatrick av Dobvyk i dag så nå er han 1 mål foran Sørloth før Sørloth spiller siste kamp i morgen. 2 mål på straffe selvsagt. Håper virkelig Villareal gir Sørloth sjansen på straffe dersom det skulle bli aktuelt.
  6. Hva er billigere og raskere å bygge ut enn landvind? I følge NVE ligger landvind omtrent på nivå med vannkraft. Kostnader for kraftproduksjon - NVE
  7. Det endte med at Vattenfall solgte sine kullrettigheter til denne mannen Han er «Europas fossile hyene» | Finansavisen
  8. jahooo

    Elbil-tråden

    Planlegger å montere ladeboks på en parkeringsplass ca 30 meter fra huset hvor jeg bor. Er det spesialfirmaer som tar seg av dette eller er det bedre å snakke med et vanlig eletriker firma? Noen forslag til type boks og spesielle hensyn jeg må ta?
  9. Ser at noen argumenterer for kjernekraft men da må vel prisene opp en del for at det skal være lønnsomt. Det går heller ikke på skinner for SMR reaktorer. The only company to have a small modular nuclear power plant approved in the US – cited by the Australian opposition as evidence of a “burgeoning” global nuclear industry – has cancelled its first project due to rising costs. The projected cost of the NuScale project had blown out from US$3.6bn for 720 megawatts in 2020 to US$9.3bn for 462MW last year. It had received about US$600m in government funding, but failed after securing subscriptions for only 20% of the required capital from a Utah-based consortium of electricity companies. NuScale’s share price fell nearly 30% after the announcement. Dette er en kostnadsøkning på 4 ganger per MW. Small modular nuclear reactor that was hailed by Coalition as future cancelled due to rising costs | Energy | The Guardian
  10. Så, hvorfor tror du Putin kom med denne åpenbare løgnen?
  11. Har Biden sagt noe om å skifte ut visepresidenten? Det kan bli helt avgjørende for hans sjanser at han har en VP med mer folketekke enn Kamala Harris.
  12. 300 kvm? Knapt på størrelse med en lagerbygning altså. 30x 10 meter.
  13. Hans taler og skriblerier på sosiale medier er ypperlige kilder. Jeg er iallefall ikke i tvil, basert på dette, at fyren kun tenker på seg selv.
  14. Logikken her er at vi ikke skal bygge noe form for industri i Sunnfjord eller andre steder i utkant Norge? Nå er det sikkert mulig at man ikke klarer å skaffe nok lokal arbeidskraft til selve driften men jeg kan garantere deg at det vil ha ringvirkninger for lokal leverandørindustri.
×
×
  • Opprett ny...