Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

Boing_80

Medlemmer
  • Innlegg

    1 965
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    1

Boing_80 vant dagen sist 10. februar

Boing_80 hadde mest likt innhold!

2 følgere

Nylige profilbesøk

5 217 profilvisninger

Boing_80 sine prestasjoner

4,3k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Jeg vil bare si "Den krisen som ikke rammer en selv personlig...".
  2. Men å velge europeisk så langt det lar seg gjøre er vel noe de fleste kan klare?
  3. Fin tråd. Jeg har begynt å handle denne solsikkeoljen produsert under merket Kernel og opprinnelseslandet er Ukraina. Har så langt fått tak i den på utenlandske matbutikker. Tror det er flere innvandrerbutikker på Grønland i Oslo som selger den. Fikk også tak i den i Hamar. Tror den koster rundt kr. 29,90 eller 39,90. Langt billigere enn den som selges i norske matbutikker.
  4. Yeah right...internasjonal media er langt mer nyansert enn kommentarene her på Diskusjon.no. For eks: En ting som er bra med woke og anti--woke er at folk ser lenger enn kun de nasjonale mediene. Og det er tydelig at majoriteten av de som kommenterer på Diskusjon.no ikke har det hele bildet. Det er noen unntak, men disse blir nedstemt fordi de ikke taler etter det narrativet vi er blitt fortalt gjennom flere tiår.
  5. Kanskje dere kunne begynne å legge ut videoer på YouTube der dere anmelder spillene? Så henger dere med i tiden også. Ellers synes jeg Oda Rygh skriver knakende spennende kronikker.
  6. – Dessverre har danske ledere brukt flere tiår på å behandle det grønlandske folket dårlig, behandle dem som annenrangs borgere og latt infrastrukturen på øya forfalle. Forvent at visepresidenten også understreker disse punktene, sier en høytstående tjenestemann i Det hvite hus til CNN. https://www.nettavisen.no/nyheter/holder-pusten-for-usa-besok-pa-gronland-vance-vil-kritisere-danmark/s/5-95-2358641 Populært kalt for prosessen forut for casus belli. Det er dette amerikanerne har gjort i flere årtier, men da ble krigene utkjempet i alle andre land enn europeiske. Propagandaen var den samme. Noen er slemme. Vi snille amerikanere vil hjelpe dere. Amerikanerne kommer og ødelegger alt. Plasserer en marionett regjering mens IMF krever at privatmarkedet blir forsterket. Amerikanerne forlater landet etter å ha røvet til seg ressurser og inngått avtaler som ikke kommer de innfødte til gode. Amerika sutrer og vil gjøre landet "Great" igjen.
  7. Det tror jeg er fordi vi har evnen til å forestille oss ting. Vi vet at det vi spiller er fantasi og blir ikke "psykotiske" fordi vi evner å skille mellom virkelighet og fantasi. Javisst har vi reptilhjernen, men har likeså utviklet tenke-og følehjernen med frontallappene som det mest kompliserte i hjernen. Gjennom mentaliseringsevnen klarer vi å forestille og der er spill gode å ha 🙂
  8. Det har det absolutt. Jeg er mot Israel og det faenskapet de nå holder på med. Hamas jobber for palestinernes rett til å eksistere. Populært blir slike kalt for terrorister når de står opp mot overmakten. Tror ikke vi har noe mer å diskutere.
  9. Vi er så fundamentalt uenige om dette temaet. Peace out.
  10. Som de overtok etter at det Ottomanske riket falt. Et protektorat. https://www.internationalaffairs.org.au/australianoutlook/israel-and-palestine-where-should-history-begin-and-should-it-matter/
  11. NATO, as an alliance, did not support OIF. They also did not oppose it. The alliance was deeply divided, so it was impossible for a united position to emerge. The former Warsaw Pact states all contributed troops of varying effectiveness and size. Poland, in particular, punched above its weight with GROM operators working alongside US SEALS, and they even commanded the unwieldy Multinational Force. France, Canada, and Germany opposed the war and withheld their high quality units. Belgium, too, opposed the war. The UK, The Netherlands, Italy, and Spain (initially) supported the war and contributed militarily. The UK, in particular, was the most important and impactful contributor after the US. As part of our TF, their work in annihilating the VBIED network between Baghdad and Abu G was the stuff of CT legend. I get misty-eyed remembering. The Danes helped out like they did in Afghanistan while the Norwegians decided that Afghanistan was more their cup of tea. The Turks said “no way” and made the US’ job more difficult by denying the US the possibility of using their territory for a launching point for a US division. It’s not value judgement. It’s simply recounting Ankara’s actions. En annen artikkel: Britain, the United States, Denmark, Norway, Italy, the Baltic nations, Romania and Bulgaria are expected to contribute military training officers, the US official said. Many countries will also contribute force protection troops – including Hungary, despite the fact that its parliament voted on Monday to end the participation of its forces in the larger multinational force in Iraq. https://www.aljazeera.com/news/2004/11/20/nato-members-turn-down-iraq-mission
  12. Tafatt moralsk kompass??? Hva mener du med det? Hvem er du til bedømme hvem som har et tafatt moralsk kompass?
  13. Jeg har gjort det. Det du argumenterer for er NATO på et definisjonsnivå og der har du rett. Men derfra og videre har vi sett hva som har skjedd og det er ikke pent. Du må gjerne skjønnmale det, men fakta er klinkende klare. Altså det tok Europa minst hundre år før demokrati som statsform ble en ting. Hvordan tror man at ved å krige og destabilisere land og dermed innføre demokrati er den rette måten å gjøre det på? For at et demokrati skal kunne funke må for eks. utdannelsesnivået bli hevet slik at tilgangen til utdanning blir en gode for borgerne. Levestandarden må tilsvarende heves og statlige institusjoner må opprettes. Det må utvikles metoder for å bekjempe nepotisme og korrupsjon (bare for å nevne noen faktorer). Krig skaper bare enda flere potensielle terrorister. Er det rart? Mitt hjem blir bombet sønder og sammen. Min familie er drept og på null komma niks er jeg foreldreløs og overlatt til meg selv. Er demokrati det jeg vil være opptatt av eller hevn over de som utslettet familien min (ikke at slikt rettferdiggjør terrorisme)?
×
×
  • Opprett ny...