Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

DukeNukem3d

Medlemmer
  • Innlegg

    3 821
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    8

DukeNukem3d vant dagen sist 16. februar

DukeNukem3d hadde mest likt innhold!

3 følgere

Nylige profilbesøk

7 070 profilvisninger

DukeNukem3d sine prestasjoner

14,6k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Det er et poeng, men også todelt. Ateister på venstresiden er gjerne de som er spesielt kritiske og aggressive mot kristendom, men forsvarer Islam. (Jeg vil tro fordi de gjerne er tilhengere av en liberal innvandringspolitikk. Og jo mer muslimer vi får, desto mer islam får vi også) Ateister på høyresiden er mer kritiske til Islam.
  2. Flere ting kan selvfølgelig nevnes. "Kristendommens etikk vektlegger nåde, tilgivelse, toleranse og nestekjærlighet." Alle viktige verdier i et moderne demokrati og rettsstat.
  3. Sikkert heeelt tilfeldig at top 30 domineres kraftig av kristne land, mens blant de 50 muslimske land i verden finner vi ikke et eneste skikkelig demokrati. Kristendom i moderne utgaver (jeg sier ikke at hele verden er der) er ikke bare kompatibelt med demokrati, men jeg er enig med TS i at det til og med kan være med på å bygge opp under det. Den cherrypickede utgaven vi har, altså. Der tekster utgått på dato ser vi vekk fra, mens det gode som Jesu nestekjærlighet bygger vi videre på. Mens Islam og sharialover er nærmere den rake motsetning til demokrati og våre verdier.
  4. Eller arabisk da, de kommer plutselig mye bedre ut hvis vi skal begynne med BNP per capita. Qatar over Norge til og med. Problemet med Qatar er ikke BNP per capita, men at dette kun gjelder herrefolket. Arbeidskraft fra utlandet har plutselig ingen rettigheter og blir betalt lite.
  5. Det er korrekt. Og vi er kristne, blomstrende demokratier. De som har adoptert våre styresett og verdier har også kommet godt ut av det. Som Sør-Korea, Japan, Uruguay, Taiwan, Costa Rica, Chile, Israel, Botswana +++ Flere land herfra er representert i top 40 i indexen. De som har valgt å adoptere våre styresett og verdier kan blomstre utenfor Europa og Nord-Amerika. Den åpenbare trenden fra 100 og nedover er Islam og/eller gjennomkorrupte regimer. Gjerne mafiastater (som Russland/Belarus). Kommunisme viser seg også å ikke fungere spesielt godt (sjokk)
  6. Det ser du sikkert selv hvis du tar 1.plass til 40.plass her. (inkludert noen kristne land fra Afrika og Sør-Amerika ser jeg) Og 100.plass og ned https://en.wikipedia.org/wiki/The_Economist_Democracy_Index Ser du et par trender i de 2 segmentene? Er det kristendom som er det store problemet i verden i 2025? Jeg ser ikke det. Jeg har forståelse for poenget til TS. Urovekkende: land i bunn ser ut til å bygge ned det lille de hadde av demokrati og rettigheter.
  7. Det viser den tilsvarende negative trenden i motsatt side av skalaen. Demokrati og Islam går ikke sammen.
  8. Det er ikke cherrypicking, det er en trend. Strengt tatt er det data som indikerer noe mer enn en trend.
  9. Dette er allerede besvart. Man kan cherrypicke gjenomkorrupte og dysfunksjonelle stater i verden så mye man bare vil, men det at demokrati-indexen toppes av rundt 30 kristne land (et buddhistisk land inni der), mens pdd 50 muslimske land ikke har et eneste skikkelig demokrati, viser at det er korrelasjon mellom moderne kristendom og verdier vi nå tar for gitt. Men som mange drømmer om å få oppleve. Jeg kan forstå poenget til trådstarter. Med sharialover blir det nok en del verre, foreløpig i praksis umulig.
  10. Selv mener jeg at vi burde holdt oss langt vekke fra diverse operasjoner i Afrika og midtøsten. Demokrati må komme innenfra. Men det er altså fullt mulig, spesielt med fasit i hånd, å basere sitt styre på demokrati, ytringsfrihet, rettigheter for homofile, kvinner etc etc. Selv om vestlige land har vært inne og kriget der for kort-lang tid siden. Og spesielt for rike oljestater som vi vel ikke nødvendigvis har vært inne å bombet i, burde det være mulig.
  11. Så det er USA (selvsagt) sin skyld at vi har 50 muslimske land, men ikke et eneste skikkelig demokrati? 😂 Saken du argumenterer for kalles lavere forventningers rasisme. Og gammelkommunistenes argument som du her presenterer nok en gang er godt kjente for alle, men det hører til i en egen tråd.
  12. Takk. Det starter forøvrig med stengte grenser for denne innvandring som ikke fungerer. Erna Solberg er tydelig: "– Ja, vi kan aldri tåle en større innvandring enn det vi klarer å integrere. De som kommer må akseptere våre grunnleggende verdier. -Hun mener Norge de siste årene har vært utsatt for masseinnvandring fra Ukraina, men det er ikke den hun er bekymret for. Det kan gå helt fint, for ukrainere er kulturelt nær oss. Det hadde vært noe helt annet hvis det kom 100.000 afghanere, som da det kom mange tusen etter krigen i Syria. -Solberg mener først og fremst at masseinnvandring er en trussel for Norge hvis den kommer fra ikke vestlige land og folk derfra ikke kommer seg i arbeid." https://www.dn.no/politikk/erna-solberg/innvandring/mette-frederiksen/erna-solberg-peker-pa-masseinnvandring-som-en-trussel/2-1-1796061
  13. Historisk så frikjenner jeg åpenbart ikke kristendom. "The dark ages" er vel eksempel ok. Men å sutre over den versjonen av kristendom vi har i vesten nå... en prest som serverer saft, vafler og spilte poker(!) med oss ungdommen. Bare tull. Verdens flotteste demokratier har springet ut av kristne, vestlige land. Mens vi selv med fasit i hånd ikke ser lignende utvikling i visse andre regioner av verden. Tror man at det er tilfeldig at top 30 domineres av kristne land, mens ingen av 50 muslimske land er skikkelig demokratier, da er man nok mer overtroisk enn de religiøse man kritiserer. Moderne versjon av kristendom er åpenbart fullt ut kompatibelt med alle de verdier vi holder kjært. Dette overdrevne "hatet" mot kristendom fører ikke noe godt med seg og gjør folk blinde/dumme for andre reelle utfordringer.
  14. Mange av disse "87% prosentene" er påtvunget å stå oppført som muslimer av myndighetene. I Norge er det helt frivillig og over 60% er medlemmer av den norske kirke. Vi er minst like mye et kristent land som Indonesia er et muslimsk land.
×
×
  • Opprett ny...