Gå til innhold

Powertrainer

Medlemmer
  • Innlegg

    2 353
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    1

Alt skrevet av Powertrainer

  1. Varierer fra person til person hva som er normal kroppstemperatur. Selv ligger jeg på 36-36,5. Kan dermed føle meg uggen allerede når jeg passerer 37 grader.
  2. Det er for stor feilmargin derfor ser helsepersonell på pannetermometer som upålitelige. Det vil jo likevel gi en indikasjon på om man har feber eller ikke så hvis du ble kjeftet på så har vedkommende stått opp på feil fot. Har selv vært på termografikurs og lært at slike termometre har unøyaktige målinger men det kommer ann på emissitiviteten til overflaten man måler på. Min personlige erfaring er at pannetermometerne ikke har så veldig stor feilmargin, godt innenfor en grad i de tilfellene jeg har vært borti, men det kan selvsagt være forskjell på merker og kvalitet.
  3. Det jeg tenker på først og fremst er at langvarig slanking med for stort daglig kaloriunderskudd vil føre til for mye muskelsvinn, dette går direkte ut over forbrenningen, da spesiellt hvileforbrenningen. Dette gjør at man legger lettere på seg igjen, man har rett og slett sabotert kroppens evne til å forbrenne fett til en viss grad.
  4. Det er noe av det mest useriøse jeg har lest på lenge. Alle med et snev av peiling vet at å ligge noe mer enn 500-700kcal i underskudd pr.dag på sikt vil føre til ugunstig kroppssammensetning og påfølgende reduksjon i hvileforbrenningen, noe som er en kraftig pådriver til jojo-slanking.
  5. Har nettopp sett den, gir den terningkast 2. Filmen var en gedigen skuffelse men er nok ikke annet å forvente av en norsk oppfølger.
  6. Det er enten defekt bimetall(eventuellt også rele), defekt varmeelement eller kontaktfeil i en komponent eller tilkobling. Er du litt hendig med et multimeter så finner du feilen rimelig kjapt.
  7. Bra at du har tilegnet deg kunnskap og tatt ansvar for egen helse👍👍. Erfaringsmessig så er det jo det man må gjøre skal man komme noen vei.
  8. Da har du jo fått en "heads up" for å si det mildt.
  9. Hjelper det med trening når man får snussuget? Ta seg en joggetur eller en runde med styrketrening?
  10. Absolutt🙂👍
  11. Hehe ja noen er litt høytsvevende der😄. Vi er nok alle offer for tilfeldighetenes spill er jeg redd😅
  12. Det kan nok også være en faktor for de som tror kostholdet skal berge dem fra influensa og er skeptisk til vaksine.
  13. Veldig bra det som nevnes her om økonomi. Har man dårlig råd har man ikke råd å bo sentralt og blir dermed lengre unna helsetilbudene og kan heller ikke ta seg råd til verken reisen eller egenandelen. Reflekterer man litt videre på det kan det også til en viss grad knyttes til utdanning, lønnsnivå og arbeidsmuligheter. Steder med en majoritet av rovdriftsyrker(tunge praktiske yrker) vil også kunne ha flere helseutfordringer og uføretrygdede.
  14. 👍👍👍
  15. Tror nok årsaken er kompleks med mange faktorer. Tror personlig ikke at man kan henge alt på skepsisknaggen.
  16. Tror det var jeg som sporte mest av som gjenkjente deg fra vintråden😄👍
  17. Håper Samsungtelefonene er blitt bedre med årene. Var jo et problem for noen år siden at prosessorene tok kveld etter et par år, men det var verst på xcover modellene.
  18. Og så sparer man jo noe på å brygge sin egen vin👍
  19. De trekker kanskje statistikken noe i positiv retning men ikke nok, befolkningstettheten i sin helhet er noe helt annet enn lenger sør hvis man ser på totalen og helsetilbud osv.
  20. Jeg skumleste saken og det kan virke som politiet misbruker sine ressurser på et svakt grunnlag. Hvis man skal rettsforfølge noen så bør man være temmelig sikker og ha fakta på bordet, hvis man derimot kun har noen svake indisier så bør man la være.
  21. Spredt befolkning og lange avstander til nærmeste helsevesen, som gjør dørstokkmila lengre, spesiellt for godt voksne folk.
  22. Hørtes behagelig ut å bo der fresen går bare et par timer i året. Her jeg bor så bruker jeg et par timer på å frese innkjørselen hver gang.
×
×
  • Opprett ny...