Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

Andre1980

Medlemmer
  • Innlegg

    1 000
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Andre1980 sine prestasjoner

1,3k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Han var vel ute tidligere i dag og twitret "kjøp kjøp kjøp"
  2. Massiv manipulering av markedene... Hvem har visst hva, og når... og hva er blitt kjøpt og solgt av aksjer? Det er allikevel ilagt 10% toll på i praksis hele verden. D
  3. Hvorfor finne opp hjulet på ny... la oss bli medlem av EU
  4. Ærlig talt... det har vært et poeng fra både Danmark og resten av europa hele tiden at USA kan bare spørre om å utvide så er det greit ihht avtalen. Ber folk lese avtalen: https://avalon.law.yale.edu/20th_century/den001.asp Det er IKKE kontroversielt at USA utvider sitt nærvær... det er dog kontroversielt at USA ønsker suverenitet over øya og det er løgn at de trenger dette pga nasjonal sikkerhet.
  5. Dette er faktisk det minst kontroversielle med hele greia i dag. USA står i følge avtale med Danmark fritt til å opprette og utvide baser på Grønland. Dette er etter avtale fra 1951... Og det er ikke det saken står om... det er suvereniteten til Grønland som er problemet. Det er nettopp pga denne avtalen at Trumps påstand om nasjonal sikkerhet er helt på jordet... USA kan utvide og ha så masse baser på Grønland som de vil, og har alltid kunnet gjort dette!
  6. Trump er dum og verdens største idiot!
  7. ...sier et troll som ble medlem her for 8 dager siden.
  8. Det er ikke opptil deg å bestemme når denne informasjonen kommer ut... Er du naiv eller..?
  9. Nei, men hva kan man gjøre? Taler litt av frustrasjon! Men kanskje han og resten av MAGA bør bli avsatt av millitæret... et Militærkupp hadde vært ganske betimelig nå. Det er nok av generaler som har mye mer mellom ørene enn Trump, om det fremdeles er noen igjen som ikke er Trump lojale... tiden er vel nå før de blir avsatt.
  10. Ja nok en tråd om Trump, men hadde vært greit å samle en tråd om Norges synspunkter og reaksjoner på det som skjer. Det virker som om hver time bare blir verre og verre... Støre ble f.eks. invitert til et europeisk krisemøte i dag 19. februar, men prioriterte heller et bedriftsbesøk på Hydro Karmøy, i stede for å være tilstede i Frankrike. For meg så tar Støre fremdeles ikke skikkelig på alvor, og er i sitt ess med "vent og se" holdning. Samtidig tror jeg aldri at jeg har sett en slik håpløs debatt som var i Debatten i går, med Ole Asbjørn Ness som står og skriker i trynet på Audun Lysbakken med fraser og meninger fra mange tiår tilbake. Jeg mener tiden nå må være handling, og å legge disse tomme og runde frasene fra seg og si hva en faktisk mener, samt faktisk utrette noe i stede for all pisspreik.
  11. Har man lov å ønske andres raske død?
  12. Støre prioriterte et bedriftsbesøk på Hydro Karmøy som mer viktig enn å delta i person på krisemøtet i Frankrike... det sier jo litt om prioriteringene til fyren.
  13. Tåpelig og ikke sammenliknbar situasjon... Det er forskjell på lille Norge med 5 millioner innbyggere og USA med 350 millioner og verdens mektigste forsvar. Støtter ikke Trump men dette var jo et helt tåpelig innlegg
×
×
  • Opprett ny...